1.01
1000

Newcastle - Brighton

19.10.2024 16:00

V St.James´ Parku sa stretnú tabuľkoví susedia, ktorí v tejto sezóne prehrali zatiaľ zhodne jediný zápas a tak ich stret sľubuje zaujímavý súboj.

„Straky“ sú aktuálne tri ligové zápasy bez víťazstva, ale hlavne na ich štadióne sa proti nim hrá len veľmi ťažko o čom sa nie tak dávno presvedčili aj hráči City (1:1). Newcastle získal v tejto sezóne na svojom štadióne v troch zápasoch sedem bodov (2-1-0) a celkovo tu v lige nepadol už jedenásťkrát v rade (6-5-0). Magpies naposledy hrali bez gólov v Goodison Parku, kde na ich smolu v prvom polčase nepremenil penaltu Gordon. Tentokrát im proti Brighotnu bude chýbať kvarteto Botman, Lascelles, Miley, aj Trippier a neisto je okolo trojice Isak, Wilson a Targett.

Brighton sa rýchlo oklepal po prehre 2:4 s Chelsea, keď po otočke zdolal doma Tottenham 3:2 a ukončil štyri zápasy trvajúce čakanie na ligové víťazstva. Po polčase to však vyzeralo všelijako, keď Seagulls prehrávali 0:2 a všetko nasvedčovalo tomu, že ich prepad v tabuľke bude pokračovať. Problém je hlavne v obrane, keď v ostatných troch ligových dueloch inkasovali hostia až osem gólov a ak počítame aj Ligový pohár, tak v posledných štyroch zápasoch inkasovali minimálne dva góly. Vonku navyše z ostatných deviatich ligových duelov vyhrali jediný. Oveľa lepšie však hrajú v druhom polčase, v ktorom doteraz v tejto sezóne Premier League inkasovali iba dvakrát. Mimo sú aktuálne Joao Pedro, Milner, O´Riley a Webster. Lepšie to však vyzerá s Balebom a v Brightone už netrpezlivo čakajú, že či už bude môcť nastúpiť March.

Brighton v ostatných troch zápasoch v St.James´ Parku získal jediný bod a po zvážení všetkých faktov by naplno nemal bodovať ani tentokrát. Cez BetBuilder by som skúsil kombináciu, že domáci neprehrajú a strelecky sa presadia oba mužstvá.