1.01
1000

Monaco - Lille

18.10.2024 20:45

Šláger 8. kola francúzskej Ligue 1 sa bude hrať tentoraz už v piatok večer na štadióne lídra tabuľky Monaca, kde sa predstaví ďalší účastník Ligy majstrov Lille.

„Kniežatá“ si momentálne užívajú pohľad do tabuľky, ale nielen to. Po siedmich ligových vystúpeniach sú totiž na čele, keď nebodovali naplno iba raz na vlastnom trávniku s Lens (1:1), keď ich o víťazstvo pripravil gól z penalty v 94. minúte. Odvtedy vyhrali štyrikrát v rade doma s Le Havre (3:1) aj Montpellierom (2:1) a tesne predtým pokorili aj Barcelonu (2:1) v Lige majstrov, keď im pomohla viac ako 80-minútovú presilovku. Sklamali iba na trávniku Din.Zagreb (2:2) tiež v LM, no pred reprezentačnou prestávkou priviezli dôležité body z horúceho trávniku Rennes (2:1). Chýbať budú Diop, Balogun aj Salisu a Vanderson s Minaminom sú otázny kvôli návratu z reprezentácii.

Hostia si na úvod sezóny odbili kvalifikáciu v Lige majstrov a po Fenerbahce (2:1d, 1:1v) vybojovali účasť v skupinovej fáze proti pražskej Slavii (2:0d, 1:2v). Aj únava urobila svoje a po úspešnom postupe nasledovali dve ligové porážky za sebou doma s PSG (1:3) aj na trávniku St.Etienne (0:1). Do tretice neuspeli ani v LM na štadióne lisabonského Sportingu (0:2) a spokojnosť nebola ani s domácou remízou so Strasbourgom (3:3). Na víťaznú vlnu nastúpili v Le Havre (3:0), o štyri dni prekvapujúco porazili Real Madrid (1:0) a divákov potešili aj naposledy s Toulouse (2:1). Horší je zdravotný stav kádra, navyše kapitán André dostal stopku od disciplinárky a vo forme hrajúci útočníci David so Žegrovom pravdepodobne budú unavení z reprezentácii.

Vo vzájomných zápasoch sa vlani tešili iba domáce tímy a Monaco uspelo na vlastnom štadióne po troch remízových výsledkoch. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne že Monaco vyhrá aspoň 1 polčas. K dispozícii máte aj akékoľvek kombinácie v obľúbenom Betbuilderi

- Víťazný rozdiel - Monaco vyhrá (zápas)