1.01
1000

Colorado - Anaheim

19.10.2024 03:07

Zatiaľ čo Anaheimu vyšiel štart do nového ročníka vcelku úspešne, Coloradu vôbec a jeden z najväčších favoritov stále čaká na prvé body.

Pre Colorado sú úvodné štyri prehry najhorším štartom od sezóny 1998/99. V poslednom zápase podľahlo Bostonu (3:5), pričom najväčším problémom tímu je defenzíva. Tá inkasuje priemerne 6,25 gólu na zápas a je jasne najhoršia v lige. Úspešnosť zákrokov brankára Georgieva, ktorý začínal dosiaľ každé stretnutie, je iba 80%. Naopak, presilovky Colorada sú s úspešnosťou až 50 % vôbec najlepšie. Trio MacKinnon, Makar, Rantanen pozbieralo už 22 kanadských bodov a všetci sú v prvej 15-ke produktivity NHL.

Anaheim bol vlani tretím najhorším mužstvom, ale zatiaľ má pozitívnu bilanciu 2-1. Naposledy zdolal v dramatickom súboji nováčika z Utahu (5:4p), keď si predĺženie vynútil päť minút pred koncom 3.tretiny. Dvomi gólmi sa zaskvel 20-ročný Minťukov a dva body si pripísali aj McTavish a strelec víťazného gólu Leo Carlsson. Hoci iba Carolina, ktorá odohrala len dva zápasy strelila menej gólov, menej tiež inkasovala iba ona a Winnipeg. Český brankár Dostál má úspešnosť zákrokov 93,3% a priemer 1,99 gólu na zápas. „Káčeri“ však nevyužili ešte ani jednu z jedenástich presilových hier, čo sa nepodarilo už len Caroline a Buffalu.

V posledných desiatich vzájomných súbojoch dominuje Colorado s bilanciou 8-1-1 a jeho potreba víťazstva je obrovská, no nestačí, aby ho ťahala iba trojica hráčov. Pri absenciách Drouina, Landeskoga, Lehkonena, Ničuškina však nemá ani kto. Nevyhnutnosťou je tiež istota v bránkovisku, ktorú neponúka ani jeden z gólmanov a dnes je otázny aj štart najlepšieho defenzívneho beka Toewsa. Vedenie počas ročníka počíta s návratom spomenutej štvorice, ale tá kým sa vráti a dostane do laufu, už môže byť neskoro. Ducks by mohli prekvapiť aj v tomto zápase a minimálne udržať zápas na rozdiel jedného gólu. Handicap v zápase Anaheim +1,5

Výsledok zápasu Stávka na výsledok zápasu v základnej hracej dobe. 1 0 2 viac dátum
1.73 4.60 3.90 +84 19.10. 03:07