1.01
1000

Alavés - Valladolid

18.10.2024 21:00

Po sľubnom začiatku prišiel Alavés dych a reprezentačná prestávka mu prišla určite vhod, pretože do nej vstupoval s troma porážkami v rade.

Rovnako tri porážky za sebou zaznamenali aj hostia z Valladolidu. Tí však majú na konte ešte o 5 bodov menej ako domáci. V poslednom domácom zápase prišlo Alavés o trojzápasovú domácu neporaziteľnosť (2-1-0), keď sa s ním nemaznali hráči Barcelony (3:0). Proti Valladolidu sa na Estadio Mendizorrotza pokúsia znova naštartovať k lepším výsledkom a história vraví, že nie je ideálnejší súper. 7 z posledných 10 zápasov proti tomuto súperovi na vlastnom ihrisku Alavés vyhralo (7-2-1), pričom jediná porážka bola ešte v roku 1954! Hostia vyhrali úvodný zápas proti Espanyolu, no z nasledujúcich 24 možných bodov získali len chudobné 2. Preto trávili reprezentačnú prestávku v zostupovom pásme s dvojbodovým náskokom pred posledným Las Palmas. Tri posledné zápasy mali veľmi podobný priebeh, keď prehrali 1:2 a víťazný gól inkasovali až v poslednej desaťminútovke. Okrem kondície musel počas pauzy pracovať aj na defenzíve. V Seville tím predĺžil čakanie na víťazstvo na súperových ihriskách, ktoré trvá už 8 zápasov (0-1-7), pričom v nich inkasoval v priemere 2,63 gólu.