1.01
1000

Inter Milano - Torino

05.10.2024 20:45

Inter je posledný týždeň pri chuti a jeho tabuľkovému susedovi z Turína hrozí tretia prehra v rade.

Obhajca Scudetta z Milána prekonal sériu troch zápasov bez víťazstva, aj keď počas nej čelil mestskému rivalovi (1:2) či silnému Manchestru City (0:0) a to na jeho pôde. Uplynulý víkend pripravil prvú domácu stratu bodov futbalistom Udinese (3:2) a v Lige majstrov nedal šancu CZ Belehrad (4:0). Pri týchto triumfoch sa trikrát presadil kapitán a minuloročný najlepší strelec Serie A Martinez, pre ktorého išlo o prvé zásahy v sezóne. Inter strelil doma v štyroch súťažných dueloch jedenásť gólov a v troch neinkasoval. Na prvý Neapol stráca dva body, počítať nemôže len s Buchananom a Barellom.

Turínčania prvých šesť súťažných stretnutí neprehrali, no potom prišli dve domáce prehry. Najprv pohárová s Empoli (1:2), keď inkasovali v 90.minúte a potom aj ligová proti Laziu, avšak udržali sa medzi päticou najlepších. Ich zápasy patria medzi tie zábavnejšie, čo nesie rukopis trénera Vanoliho. Ten vlani priviedol medzi elitu Benátky, ktoré boli najlepšie strieľajúcim tímom Serie B, ale tiež aj inkasovali viac ako jeden z vypadávajúcich. Vanoli sa pre trest na lavičku neposadí a určite budú chýbať aj Ilkhan so Schuursom.

Inter sa  nevyhol zakopnutiam s Janovom a Monzou, nepotešila ani prehra v derby, ale ináč ide všetko podľa plánu a svoju silu dokumentuje aj v LM. Zdá sa, že svoju formu našiel aj Martínez a proti slabšej defenzíve hostí by sa mal favorit presadiť aspoň dvakrát. Minimálne raz aj do polčasu, ako vo všetkých domácich vystúpeniach. Z Turínom tu neprehral osem zápasov, ostatných päť vyhral a v posledných troch neinkasoval. Inter Milano multigóly 2-3