1.01
1000

Everton - Newcastle

05.10.2024 18:30

Everton sa po prvom víťazstve v novej sezóne v rámci posledného kola teší na ďalší domáci zápas, keď tentoraz privíta súpera z Newcastlu.

"Karamelky" boli pred zápasom s Crystal Palace pod obrovským tlakom a v súvislosti s manažérom Seanom Dychom sa už pomaly, ale isto začal spomínať možný vyhadzov. V prvom polčase to nevyzeralo ružovo. Mužstvo z južného Londýna otvorilo skóre už v desiatej minúte, keď sa presadil stopér Guehi, asistoval mu druhý stopér Lacroix. Do polčasu mohli pokojne vyhrávať aj 2:0. Domáci sa po polčase predsa len zmobilizovali a hrdinom zápasu sa stal záložník Dwight McNeil. Tento skúsený hráč má len 24 rokov, napriek tomu hrá už svoju ôsmu PL sezónu, tretiu v drese Evertonu. V priebehu siedmich minút dal oba góly svojho tímu. Oba svojou silnou ľavačkou, pričom ten prvý bol zo solídnej diaľky. Po šiestich kolách majú na konte štyri body (skóre 7:15), no tie získali v posledných dvoch kolách.

Newcastle je na tom o poznanie lepšie, na konte má jedenásť bodov (skóre 8:7) a v poslednom kole doma po dobrom výkone získali získal veľmi cenný bod proti Man City (1:1). Uvidíme však, ako sa im bude v tejto sezóne dariť najmä vonku, keď v minulej sezóne u súperov získali len 20 bodov. V tejto sú to zatiaľ štyri v troch zápasoch. Naposledy prišla prvá vonkajšia prehra sezóny po dosť slabom výkone na pôde Fulhamu (3:1). Navyše, okrem Botmana, Mileyho či Wilsona im zrejme pre zranenie ešte bude chýbať Isak, teda hlavná ofenzívna zbraň.

Domáci majú takisto boľačky. Chýba im záložník Gueye, obranca Coleman a mimo pre tento zápas je zrejme aj mladý kvalitný stopér Branthwaite. A keďže v poslednom kole hral, aktuálne druhú najhoršiu defenzívu ligovej sezóny čaká ďalšia náročná skúška.

Náš tip: Výsledok zápasu a počet gólov v zápase: Newcastle/- 4.5