1.01
1000

Leverkusen - Kiel

05.10.2024 15:30

V sobotu popoludní sa predstaví obhajca majstrovského titulu v nemeckej Bundeslige Leverkusen na vlastnom trávniku a outsidera z Kielu by mal ešte viac prilepiť ku dnu tabuľky.

„Farmaceuti“ boli v poslednej sezóne najúspešnejším tímom v najkvalitnejších ligových súťažiach. Neprehrali ani jeden ligový duel a jedinú prehru si zapísali až vo finále Európskej ligy s Atalantou (0:3). V tomto ročníku sa im prihodila hneď v 2. ligovom kole, v ktorom prehrali dokonca doma s Leipzigom (2:3) napriek dvojgólovému vedeniu. Nasledovali tri víťazstvá vrátane Ligy majstrov vo Feyenoorde (4:0) a pred týždňom udržali „na uzde“ rozbehnutý Bayern (1:1), na ktorého trávniku uhrali dôležitú remízu. V týždni porazili doma AC Milan (1:0) a v Lige majstrov sú zatiaľ bezchybní. Tréner Alonso tentoraz urobí množstvo zmien v zostave a môže vyberať z kádra bez absencii.

Hostia vstúpili do nového ročníka úspešným vystúpením v 1. kole Nemeckého pohára na trávniku treťoligového Aachenu (3:2). V 1. ligovom kole potrápili vonku Hoffenheim (2:3), ale ďalšie dve domáce vystúpenia nezvládli. Prvý bod priviezli z trávniku súpera, keď v predposlednej minúte vyrovnali v Bochume (2:2). Úspešným strelcom bol Machino, ktorý pridal pred týždňom doma s Frankfurtom (2:4) ďalšie dva presné zásahy, no v defenzíve to píliš neklapalo. Stále nemôže hrať jeden z kľúčových hráčov Erras a dlhodobo je mimo hry obranca Kleine Bekela.

Vo vzájomných zápasoch to bude premiéra týchto dvoch tímov a favorit je každému na prvý pohľad jasný. Stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku už po 30-ich minútach, prípadne počet gólov +3,5. Skúsiť to môžete aj obľúbenou kombináciu v Betbuilderi