1.01
1000

West Ham - Ipswich

05.10.2024 16:00

Pred druhou repre prestávkou v rámci aktuálnej sezóny si londýnsky West Ham bude chcieť pripísať druhú výhru proti nováčikovi z Ipswichu, ktorý na víťazstvo zatiaľ čaká.

"Kladivári" v poslednom kole remizovali na pôde Brentfordu (1:1), pričom to z ich strany bol opäť skôr slabší výkon. Gólom sa blysol Tomáš Souček, ktorý opäť nabehal najviac kilometrov a v týchto štatistikách kraľuje aj v rámci celej ligy. V lete sa stred poľa posilnil, Souček pravdepodobne hral na úkor vykartovaného Alvareza. Bol to však jeho druhý gól ligovej sezóny, jeden si struhol aj počas repre pauzy a možno dostane v ďalších zápasoch viac priestoru ako sa predpokladalo. Celkovo ale West Ham neprežíva vydarený úvod sezóny. S množstvom nových posíl získal v šiestich kolách len päť bodov (skóre 6:10), jediné víťazstvo prišlo na pôde Cr.Palace (0:2).

Ipswich v poslednom kole remizoval doma s Aston Villou (2:2). Jeho kapitán, egyptský reprezentant, Samy Morsy mohol byť rád, že zápas dohral len so žltou kartou. Iný rozhodca by jeden z jeho veľmi ostrých zákrokov ocenil aj červenou. Odhliadnuc od benevolentného metra rozhodcu domáci predviedli kvalitný výkon a boli dokonca celkovo o niečo nebezpečnejší ako hostia a to najmä v druhom dejstve. Vyrovnanie v 72.minúte tak prišlo celkom zaslúžene. O oba góly sa postaral mladík Liam Delap. Na ten prvý mu nahrával Clarke, ktorý predviedol kvalitný výkon a dosť možno zo základu vytlačí nepresvedčivého Szmodicsa.

Ipswich má zatiaľ štyri body (skóre 5:10), ktoré získal za štyri remízy v posledných štyroch zápasoch. Domácich tak nečaká nič jednoduché a vzhľadom na ich nepresvedčivé výkony sa nám pozdáva kurz na remízu.