1.01
1000

Bournemouth - Arsenal

19.10.2024 18:30

Arsenal to má aj v tretej sezóne po sebe rozbehnuté na boj o titul. V siedmich zápasoch ešte neprehral, v ďalšom kole narazí na trinásty Bournemouth.

Bournemouth je skromný celok, ktorý ale nepatrí medzi kandidátov na zostup a náročnejší fanúšik očakáva, že by mohol bojovať o lepší stred tabuľky. Po siedmich kolách majú "Čerešne" na konte osem bodov (skóre 8:10) a sú na tom bodovo rovnako ako dvanásty West Ham a štrnásty Manchester United. Po domácej prehre s Chelsea (0:1) a vonku rozdielom triedy s Liverpoolom (0:3) zvíťazili doma rozdielom dvoch gólov so Southamptonom (3:1). Mimochodom, proti Chelsea mali hernú prevahu, Evanilson v prvom polčase nepremenil penaltu, gól dostali až v samom závere od striedajúceho Nkunkua. Doma v tejto lig.sezóne ešte remizovali s Newcastlom (1:1).

Favorit z Londýna má aktuálne na konte 17 bodov (skóre 15:6) a výbornú bilanciu piatich výhier a dvoch remíz. Bodovo sú na tom zarovno s Manchestrom City, prvý Liverpool má o bod viac. Majú však už za sebou najnáročnejší zápas na pôde Man City (2:2), kde domáci majster vyrovnával až v samom závere, keď hral Arsenal celý druhý polčas bez vylúčeného Trossarda a urputne sa bránil. Vonku okrem toho vyhrali zaslúžene v derby s Tottenhamom (1:0) a na horúcej pôde Aston Villy (2:0). Sužujú ich však zranenia. Neistý je štart Bukaya Saku, ktorý si v repre zápase priviedol menšie zranenie. Otáznik ostáva aj pri Timberovi, Whitovi, Tomiyasuovi, Martinellim či Havertzovi. Určite nenastúpi Odegaard či Zinchenko. Domácim chýba pravdepodobne iba Adams.

Arsenal má síce problémy so zraneniami, no je dosť možné, že viaceré opory s otáznikom napokon budú môcť nastúpiť už v základe. Arsenal tu v min.sezóne vyhral 4:0, sezónu predtým 3:0. Tentoraz očakávame tesnejšie víťazstvo favorita.

Náš tip: Výsledok zápasu a počet gólov v zápase: Arsenal/- 4.5