1.01
1000

Bayern - VFB Stuttgart

19.10.2024 18:30

Sobotňajší program 7. kola nemeckej Bundesligy uzavrie ostro sledovaný zápas v Mníchove. Bayern ale aj Stuttgart majú po posledných vystúpeniach čo zlepšovať.

Bavori potiahli sériu 10-ich víťazstiev, ktorú odštartovali ešte v príprave a na úvod novej sezóny pridali ku štyrom ligovým triumfom debakel Din.Zagreb (9:2) v Lige majstrov. Prvýkrát nebodovali naplno doma s Leverkusenom (1:1) a o 4 dni nečakane prehrali v LM na trávniku Aston Villy (0:1). O ďalšie 4 dni si nechali vyfúknuť výhru vo Frankfurte (3:3), kde inkasovali v 93. minúte a tak už trikrát za sebou nevyhrali. Mimo hru je stále Musiala, Boey aj Ito a vrátiť by as mohol iba Upamecana.

Hosťom sa úplne nedarí tak ako v parádnej minulej sezóne a z 10-ich súťažných zápasov vyhrali iba trikrát. V Nemeckom pohári s Münsterom (5:0) a po prvej reprezentačnej prestávke dvakrát v lige za sebou na trávniku M´gladbachu (3:1) a pri najlepšom vystúpení doma s Dortmunodm (5:1). Medzitým prehrali jediný doterajší duel v Lige majstrov na pôde Realu Madrid (1:3), kde favorita poriadne potrápili. V posledných troch vystúpeniach trikrát remizovali a „podarilo“ sa im to aj pred týždňom v príprave s druholigovým Ulmom (1:1). Nepríjemnosťou je dlhý zoznam zranených na čele s Führichom a najbližšie k návratu je len Nartey.

Vo vzájomných zápasoch uhral Stuttgart na trávniku súpera dvakrát za sebou nerozhodný výsledok, ale vlani prehral rozdielom triedy 0:3. V odvete vyhral doma 3:1, v Mníchove ho čaká viac ako ťažký súboj. Stávkujúcim radíme vsadiť na víťazstvo Bayernu a že oba tímy dajú gól. Skúsiť to môžete aj obľúbenou kombináciu v Betbuilderi