1.01
1000

Lyon - Marseille

22.09.2024 20:45

Lyon, ktorý mal nevydarený štart do sezóny, privíta Marseille, ktorému sa v novom ročníku darí. Rozhodne domáce prostredie alebo momentálna forma?

Lyon (13.) v úvodných dvoch kolách zakopol, keď po prehre v Rennes (6.) 0:3, podľahol doma Monacu (3.) 0:2. Až v treťom zápase naplno bodoval, keď zdolal Strasbourg (10.) 4:3, pričom prehrával už 1:3 po hodine hry, ale v priebehu 11 minút otočil skóre vo svoj prospech. V poslednom zápase Lyon remizoval na trávniku Lens (4.) 0:0, pričom mu neuznali dva góly z ofsajdu, ale aj napriek tomu mal väčšie šance a bol bližšie k víťazstvu.

Marseille (2.) vynikajúcim spôsobom vstúpilo do novej sezóny, keď na trávniku Brestu (14.) vyhralo presvedčivo 5:1, keď už po polhodine viedlo 3:0. Potom doma nečakane zakoplo s Reims (9.), keď po zmene strán dostalo dva góly a Greenwood, najlepší strelec súťaže s 5 gólmi, už len vyrovnal na konečných 2:2. Do tretice Olympique nezaváhalo v Toulouse (12.), kde po výbornom nástupe (v 17. minúte viedlo 2:0) vyhralo 3:1, pričom jediný gól inkasovalo až v 90. minúte. V poslednom zápase privítalo Nice (5.) a po góloch pred a po prestávke získalo ďalšie tri cenné body, pričom záverečnú pätnásťminútovku hralo oslabené .

V minulej sezóne vyhralo Marseille doma 3:0, potom Lyon využil výhodu domáceho prostredia 1:0. V tomto súboji očakávame vyrovnaný duel a neprekvapí nás remíza v po prvom polčase alebo zápase – dvojitá šanca. Ak však očakávate útočný futbal a myslíte, že oba tímy dajú gól, tak neváhajte.