1.01
1000

Montreal - Philadelphia

29.03.2024 00:07

Montreal zakončil trip výborne a teraz sa pokúsi vytiahnuť pred vlastným publikom v sérii piatich domácich duelov, ktorú odštartuje proti Philadelphii.

Canadiens najprv prehrali doma s Bostonom 1:2 po predĺžení a následne na tripe nestačili na ďalších troch súperov. Sériu štyroch prehier však preťali na ľade Seattleu (4:1) a naposledy dokázali zdolať aj silné Colorado (2:1) a to už s trénerom St.Louisom na lavičke. V posledných dňoch sa to točilo hlavne okolo Slafkovského, ktorý prekonal klubový rekord v počte bodov tínedžera v jednej sezóna (40) a okrem toho slovenský útočník opäť vyrovnal aj svoj vlastný rekord, keď bodoval v ôsmich zápasoch po sebe. Okrem toho sa Canadiens pochlapili v obrane, keď dvakrát po sebe inkasovali iba po jednom góle, pričom na svojom ľade pred tripom najprv zdolali 3:0 Columbus a následne prehrali spomínaný duel s Bruins 1:2 až po predĺžení. Aktuálne domácim chýbajú Roy, Dvorak a Dach.

Flyers držia miestenku do play-off, ale posledné dva zápasy s ťažkými súpermi prehrali a inkasovali až desať gólov. Iba v jednom z ostatných piatich zápasov sa však stalo, že nedokázali bodovať a stále držia tretie miesto v Metropolitnej divízii. Philadelphiu navyše v najbližších dňoch čakajú pomerne prijateľní súperi a tak si hostia budú chcieť svoje pozície udržať. Problémom však je, že vonku prehrali štyrikrát v rade a majú problém s defenzívou, keď im stále chýba brankár Hart a s ním aj obrancovia Ristolainen, Seeler, Drysdale a Ellis.

Prvý vzájomný zápas v tejto sezóne vyhrala Philadelphia doma 3:2 po nájazdoch, pričom v Montreale Flyers v riadnom hracom čase neprehrali už sedemkrát v rade. Najmä hosťom ide o dôležité body a tak si tentokrát zrejme dajú väčší pozor hlavne vzadu. Skúsil by som stávku na menej ako 6 gólov, ale zároveň sa domnievam, že Slafkovský predĺži svoju bodovú sériu na deväť duelov.