1.01
1000

Colorado - Winnipeg 4.z.

28.04.2024 20:37

Hokejisti Colorada sa prvýkrát v sérii ujali vedenia a v prípade druhého domáce úspechu môžu mať prvý mečbol. Winnipeg však ešte nepovedal posledné slovo.

„Lavíny“ nevstúpili do vyraďovacích bojov dobre a napriek obrovskej prevahe na ľade Winnipegu (6:7) nedokázali v závere dotiahnuť 3-gólovú stratu. Podstatne lepšie to bolo o dva dni neskôr, keď po suverénnom výkone vyhrali vonku 5:2. Do tretice hrali pred zrakmi vlastných fanúšikov a po dvoch tretinách prehrávali 1:2. Dvomi presilovkami však veľmi rýchlo otočili skóre a piaty gól dali sekundu po návrate Pionka z trestnej lavice. Streleckú prevahu mali opäť obrovskú (40:24) a na tom sa nebude meniť pravdepodobne nič.

Hostia v závere dlhodobej časti preskočili svojho súpera v tabuľke Západnej konferencie a tak začínali v domácom prostredí. Dokonale ho využili, ale iba v 1. zápase (7:6). O dva dni prvýkrát v sezóne s Coloradom (2:5) prehrali dokonca doma a v piatok prehrali aj druhýkrát. Doplatili na vylúčenia a to v poslednej tretine. Do nej vstupovali s vedením 2:1, ale v prvých 11-ich minútach inkasovali až 5 dvojminútových trestov a boli z toho 4 góly v sieti Hellebuycka. Nervozita priniesla v závere množstvo šarvátok a doplatil na ne zranenou rukou Dillon a jeho účasť je ohrozená.

Vo vzájomných zápasov mal jasne navrch Winnipeg. Vlani vyhral tri zo štyroch meraní síl a v tomto ročníku všetky tri v základnej časti. V play-off už dvakrát prehral a jeho exhibícia v Colorade 7:0 spred dvoch týždňov už ide do stratena. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov v presilových hrách viac ako 1,5, prípadne že Lehkonen bude mať kanadský bod. Výhernú kombináciu si môžete nájsť aj v Betbuilderi.

- Počet gólov - viac ako 1,5 (1.tretina)
 - Dá gól - MacKinnon dá gól (zápas do rozh.)