1.01
1000

Toronto - Boston 4.z.

28.04.2024 01:07

Boston si po treťom zápase série s Torontom prinavrátil vedenie a v druhom súboji na ľade súpera má možnosť prepracovať sa k mečbalom.

Toronto bude musieť opäť doťahovať, keď po tom ako v druhom zápase na ľade Bostonu získalo výhrou výhodu, tak v prvom domácom ju hneď stratilo. Na gól sa čakalo až do 34. minúty, keď skóre otvoril domáci Knies, ale Bruins ešte do konca prostrednej časti vyrovnali, keď domácich rozhodil svojim súbojom s Bertuzzim kapitán Bruins Marchand. Práve on sa v záverečnej tretine tromi bodmi (2+1) najviac pričinil o druhú výhru svojho tímu, keď najprv prihral na vedúci gól na 2:1, následne po vyrovnaní súpera skóroval na 3:2, čím zaznamenal dvanásty víťazný gól v play-off, čo je nový rekord klubu a potom ešte zaklincoval súpera gólom do prázdnej bránky, čím vyrovnal klubový rekord v počte strelených gólov v bojoch o Stanleyho pohár (55).

Toronto sa zatiaľ trápi v presilovke, keď v treťom zápase nevyužilo ani jednu z piatich početných výhod a v celej sérii sa v presilovke presadilo iba jedenkrát. Maple Leafs sa trápia aj v koncovke, veď v ostatných desiatich play-off zápasoch strelili maximálne tri góly. Bruins v treťom súboji opäť vytiahli do bránky Swaymana, ktorý sa výraznou mierou pričinil o obe výhry Bostonu v tejto sérii. „Medvede“ sú tak aktuálne vo veľkej výhode a súper pred štvrtým súbojom pod obrovským tlakom. Toronto ani v treťom zápase nepomohol Nylander, ktorý má údajne problémy s migrénami a je otázne, či na štvrtý duel bude k dispozícii.

Opäť očakávam boj o každý meter ľadu a ani v súboji číslo štyri by Toronto nemalo výraznejšie strelecky explodovať, zároveň by diváci mali vidieť aspoň jeden gól v prvej tretine a celkovo minimálne päť presných zásahov.