1.01
1000

Florida - Boston 2.z.

09.05.2024 01:37

Florida v prvom súboji druhého kola play-off proti Bostonu zlyhala a ak neuspeje ani v druhom zápase séria sa už ani nemusí na Floridu vrátiť.

Florida (3. VK) si prekvapujúco ľahko poradila v 1. kole play-off s Tampou Bay 4:1 na zápasy. V prvých dvoch súbojoch využila výhodu domáceho prostredia po tesných víťazstvách (3:2, 3:2p) a do tretice uspela aj na ľade Tampy 5:3. Až v štvrtom zápase podľahla 3:6, ale v piatom súboji na svojom ľade s prehľadom zvíťazila 6:1. Skvele chytal v bráne Bobrovskij a najlepším strelcom tímu v play-off je Verhaeghe s 5 gólmi. V prvom súboji play-off proti Bostonu sa prvá tretina skončila bez gólov. V druhej časti najprv rozjasal tribúny Tkachuk, ale potom Bobrovskij nepodržal svoj tím a trikrát inkasoval. V záverečnej tretine mali Panteri veľkú streleckú prevahu, ale gól nedali, naopak dvakrát inkasovali 1:5.

Boston (4. VK) začal 1. kolo play-off presvedčivým víťazstvom 5:1, ale v druhom zápase nečakane zakopol na svojom ľade 2:3. Tretí a štvrtý duel v Toronte bol pre neho víťazný (4:2, 3:1). V piatom zápase však opäť nevyužil výhodu domáceho prostredia a prehral 1:2p. Ani po šiestom zápase si nemohol vydýchnuť, nakoľko v Toronte podľahol tesne 1:2. V siedmom zápase sa opäť predlžovalo a šťastnejší Boston si vybojoval postup 2:1 po predĺžení. V bráne odchytal šesť súbojov Swayman a už v prvom súboji na ľade Floridy čaroval, keď zlikvidoval 38 striel domácich. Medvedi vystrelili na bránu o súpera o 10 striel menej, ale boli výrazne efektívnejší. Najlepším strelcom tímu v play-off je DeBrusk, autor 4 gólov.

V minulej sezóne Florida vyradila Boston v play-off v 1. kole 4:3 na zápasy, aj keď už prehrávala 1:3 v sérii. V základnej časti v tejto sezóne Boston vyhral všetky štyri vzájomné zápasy (3:2p*, 3:1, 4:3, 3:2p*). V prvom zápase play-off Boston ľahko zvíťazil, ale v druhom súboji očakávame vyrovnanejší priebeh a menší počet gólov. Stavíte si dvojitú šancu 0-0, alebo si myslíte, že istejšou stávkou bude menej ako 5,5 gólov v zápase?