1.01
1000

Carolina - NY Rangers 3.z.

10.05.2024 01:07

Hokejisti NY Rangers vstúpil aj do 2. série play-off dvomi úspešnými zápasmi na vlastnom štadióne a Carolina bude už v prvom domácom súboji pod tlakom.

„Hurikáni“ si určite predstavovali lepší návrat na svoj ľad. V oboch zápasoch na štadióne NY Rangers (3:4, 3:4p) odohrali vyrovnané partie, ale nakoniec to na výhru nestačilo. V prvom im nevyšla 1. tretina a dvojgólové manko už nezvládli vymazať. V druhom vystúpení v New Yorku dostali tiež 1. gól, ale ešte do konca prvej sirény stihli skóre otočiť. Viedli ešte aj po 2. tretine, ale v tretej stratili náskok v oslabení a ďalšie ich vylúčenie v predĺžení bolo tiež potrestané. Dve presilovky predtým nevyužili a v oboch dueloch inkasovali dva góly v oslabeniach. V utorok nestačila ani drvivá strelecká prevaha 57:39 a tak potrebujú doma dvakrát vyhrať.

„Jazdci“ sa v 1. kole vyraďovacej časti s Washingtonom (4:0) ani raz nepomýlili a rovnako úspešne pokračujú aj v 2. kole s Carolinou (4:3, 4:3p). Sú to však úplne iné zápasy, súper je podstatne lepší a obidve domáce víťazstvá sa rodili veľmi ťažko. Najmä v druhom zápase museli dvakrát doťahovať vedenie súpera a aj strelecky výraznejšie. V prvom predĺžení bol navyše vylúčení Trouba a v druhej 20-minútovke Panarin, ale ani to im prvú prehru neprinieslo. V súboji odohral „tvrďák“ Rempe iba 4 minúty.

Vo vzájomných zápasoch sa tri sezóny za sebou presadilo domáce mužstvo vždy iba v 1. súboji. Predvlani si zahrali aj v play-off a šesťkrát za sebou prehrali hosťujúce mužstvá. Až v rozhodujúcom 7. zápase vyhral vonku NY Rangers a postúpil. Teraz v sérii úspechov domácich pokračoval a stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku, prípadne že nepadne gól v prvých 9-ich minútach. Využiť môžete aj množstvo kombinácii v Betbuilderi.

- Výsledok - Carolina vyhrá (zápas do rozh.)