1.01
1000

Tampa Bay - Florida 4. z.

27.04.2024 23:07

Tampa Bay podala v treťom zápase play-off najslabší výkon a zaslúžene doma prehrala s Floridou 3:5. Vynúti si zápas číslo 5?

Tampa Bay (6. VK) získala v základnej časti o 12 bodov menej ako Florida, pričom doma ju v tejto sezóne trikrát privítala a trikrát jej podľahla (2:3 a 2:9 v základnej časti a 3:5 v treťom súboji play-off). V prvých dvoch zápasoch play-off nebola Tampa ani raz vo vedení. V prvom súboji získali Panteri rozhodujúci náskok v tretej tretine a Stamkos z presilovky 10 sekúnd pred koncom tretej tretiny už len upravil na konečných 2:3. V druhom zápase Tampa zrovnala krok, aj keď prehrávala 0:2 a bola bližšie k tretiemu gólu ako Florida, napokon sa tešili domáci v predĺžení (2:3p). V treťom súboji Tampa s podporou domáceho publika prehrala prvú tretinu 0:1, ale na začiatku tej druhej strhla vedenie na svoju stranu, žiaľ následne inkasovala trikrát a aj keď strelila kontaktný gól, napokon Panteri pečatili svoju výhru gólom do prázdnej brány.

Florida (3. VK) drela v oboch domácich dueloch a jej góly často padli po väčšom dôraze pred bránou súpera. Treba však dodať, že Panteri boli aktívnejšia v streľbe 28:19 a aj 37:23. Aj do tretice boli strelecky aktívnejší (31:29) a aj keď jej brankár Bobrovskij dostal dva rýchle góly za sebou začiatkom druhej tretiny, potom už chytal skvele, naopak jeho spoluhráči sa dokázali opäť presadiť dôrazom, pričom brankár Vasilevskij veľmi svoj tím nepodržal. Len jeden hráč dal gól v každom z troch zápasov a to Stamkos (Tampa Bay).

V štvrtom súboji očakávame vyrovnaný aj opatrnejší duel a neprekvapí nás menej ako 5,5 gólov v zápase. V treťom zápase strelil dva góly Tkachuk (Florida) a očakávame, že mu strelecký prah ani v štvrtom súboji play-off nezvlhne.