1.01
1000

Wolfsburg - Bremen

20.10.2024 17:30

Bodkou za 7. kolom nemeckej Bundesligy bude nedeľný súboj vo Wolfsburgu, ktorý sa pokúsi na vlastnom trávniku zastaviť úspešnú šnúru Bremenu na súperových štadiónoch.

Domáci v poslednej sezóne úplne sklamali a podobne sa im „darilo“ aj v príprave. Na úvod nového ročníka sa zapotili v 1. kole Nemeckého pohára na trávniku piatoligového Koblenzu (1:0) a v ligovom súboji aspoň potrápili na vlastnom trávniku Bayern (2:3). O štyri dni už bodovali naplno v Kieli (2:0), ale po reprezentačnej prestávke prišli ďalšie dve nešťastné prehry. Najskôr doma s Frankfurtom (1:2), keď rozhodol pokutový kop 8 minút pred koncom a v Leverkusene (3:4), kde prišli o bod v 93. minúte. Do tretice uhrali s favoritom Stuttgartom (2:2) bod a naposledy bodovali naplno v Bochume (3:1), takže v ďalšej pauze sa žiadna kríza neriešila. Podstatne horší je zdravotný stav a až príliš veľké množstvo absencii.

Hostia vstúpili do aktuálnej sezóny triumfom v Nemeckom pohári na trávniku Cottbusu (3:1) a v prvých troch ligových kolách uhrali 5 bodov. V ďalších troch kolách to už také veselé nebolo, keď ich „potopili“ dve domáce prehry s Bayernom (0:5) aj naposledy s Freiburgom (0:1). Na prekvapenie patria vonku medzi najlepších, veď body stratili iba v Augsburgu (2:2) a v Mainzi (2:1) aj Hoffenheime (4:3) bodovali naplno. V Hoffenheime pritom prehrávali po 12-ich minútach 0:3, ale to si nemôžu už dovoliť. Tiež im chýba viacero hráčov zo základu vrátane Starka, Njinnaha či kanoniera Stagea.

Vo vzájomných zápasoch vlani neprehral Wolfsburg ani raz, ale doma druhýkrát za sebou uhral iba remízu 2:2. Štyrikrát za sebou strelil na vlastnom trávniku minimálne 2 góly a stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov domácich +1,5, prípadne že dajú 1. gól. Nájsť si môžete aj výhernú kombináciu v obľúbenom Betbuilderi.