1.01
1000

Man.United - Liverpool

01.09.2024 17:00

Veľký šláger tretieho kola na jeho záver. Manchester United má po prehre na Brightone ideálnu príležitosť na revanš fanúšikom. Liverpool ale bude veľmi ťažký oriešok.

Ten Hagovi zverenci nehrali na Brightone zle. Veď im neboli uznané dva góly a to pri troche šťastia mohlo dopadnúť inak. Pri tom druhom góle ich to musí obzvlášť mrzieť. Garnachove zakončenie smerovalo do brány, no loptu ešte v rýchlosti tečoval Zirkzee. Na jeho obranu, nemal už veľmi kam, no keďže bol v ofsajde, VAR gól zrušil. Víťazný gól tak červení diabli nedali. Naopak, dali ho domáci a to v samom závere vďaka presnému zakončeniu Joaa Pedra. V úvodnom kole to zas boli oni, kto sa postaral o gól (takmer) v samom závere. Fulham porazili 1:0. V závere prestupového obdobia odišiel McTominay či v rámci hosťovania Sancho. Opačným smerom nešiel nik.

Na druhej strane sa zverenci Arneho Slota mohli tešiť z dvoch výhier v úvodných dvoch kolách. V oboch prípadoch vyhrali 2:0. Zatiaľ čo v prvom kole vyhrali na pôde nováčika z Ipswichu, v druhom kole sa im to podarilo na domácej pôde proti londýnskemu Brentfordu. No a v oboch prípadoch tiež platilo, že mali pomalší rozbeh. V prvých polčasoch toho veľa neukázali, v druhom dejstve však už súperovej defenzíve nedali dýchať. Napriek tomu s Brentfordom otvárali skóre už v trinástej minúte zásluhou presného zásahu Diaza, na 2:0 dával Salah. Ten má na konte už dva góly a jednu asistenciu. V závere prestupáku odišli viacerí mladíci na hosťovanie a v rámci prestupu prišiel Chiesa.

Fanúšikovia Man United hlásili na konci prestupáku spokojnosť. Síce už nikto neprišiel, no aspoň sa postupne zbavujú hráčov s astronomickými platmi. V príprave v Amerike vyhral Liverpool 3:0, aj keď hernú prevahu nemal. Na Old Trafforde to väčšinou solídne padá. V lige naposledy 2:2, predtým 2:1. Predošlé dva súboje zvládol Liverpool (0:5, resp. 2:4).

Vpredu u hostí očakávame v úvode sezóny overenú trojicu Diaz-Jota-Salah. Pri súčasnom rozpoložení veríme viac favoritovi z Liverpoolu.

Náš tip: Výsledok zápasu a počet gólov v zápase: Liverpool/+ 1.5