1.01
1000

Las Palmas - Bilbao

15.09.2024 18:30

V 5. kole španielskej La Ligy pricestuje Bilbao na trávnik Las Palmasu, kde ho čaká veľmi ťažká úloha, veď tu naposledy zakopol aj obhajca majstrovského titulu Real Madrid.

Vlaňajší nováčik od polovice februára nevyhral ani jediný zápas a 8-zápasovú sériu porážok prerušil v závere tromi nerozhodnými výsledkami za sebou. Sériu bez víťazstva síce prerušil v príprave so štvrtoligovým Sur Yalza (4:0), ale odvtedy päťkrát nevyhral.. V generálke neprehral v Liverpoole (0:0), no v úvodnom uhral doma „iba“ remízu s FC Sevilla (2:2). Bez bodu sa vrátil z trávniku Leganesu (1:2) a divákov pravdepodobne potešil bod po remíze s Realom Madrid (1:1). Naposledy však prehral v Alavési (0:2) a od spokojnosti má ďaleko. Stále sa čaká na návraty Pejina s Januzajom.

Baskovia v príprave tiež vôbec neoslnili a to zatiaľ platí aj po prvých štyroch ligových kolách. Hrali v nich až trikrát na vlastnom trávniku a bodovali s Getafe (1:1) a Valenciou (1:0). Naposledy to vyzeralo na ďalší nerozhodný výsledok s Atl.Madrid (0:1), no o bod ich pripravila 92. minúta. Medzitým tiež trochu nešťastne prehrali v Barcelone (1:2) a priebežná 16. priečka je veľkým sklamaním. Stále chýba brankárska jednotka Unai Simon a zranený je aj Yeray Alvarez.

Vo vzájomných zápasov sa po návrate medzi elitu nepodarilo Las Palmasu streliť súperovi ani gól a dvakrát prehral (0:1v, 0:2d). Stávkujúcim radíme vsadiť na Bilbao, že vyhrá aspoň 1 polčase. Výhernú kombináciu si môžete pohľadať aj v obľúbenom Betbuilderi