1000

Malmö FF - Olympiakos

24.10.2024 21:00

Švédske Malmö FF je považované v základnej časti Európskej ligy vo väčšine súbojov ako outsider a opak bude chcieť dokázať proti gréckemu Olympiakosu.

Domáci kráčajú za 4. ligovým titulom z posledných piatich ročníkoch a 8-gólový náskok 3 kolá pred koncom je takmer istota. To už mohli mať aj vyriešené, ale v posledných ôsmich kolách až 5-krát remizovali, tak ako v dvoch ostatných kolách doma s Värnamo (1:1) aj vo Västeräs (1:1). To sa už venovali európskym pohárom a po neúspechu v play-off Ligy majstrov s pražskou Spartou (0:2d, 0:2v) vstúpili do bojov v Európskej lige. V 1. kole dostali doma príučku s glasgowským Rangers (0:2), keď inkasovali hneď v 1. minúte. O týždeň neskôr tiež inkasovali v Karabachu (2:1) veľmi skoro už v 15. minúte, ale dva góly kanoniera Botheima im vyniesli obrat skóre a prvé 3 body do tabuľky. Dlhodobo je zranený Tinnerholm, hrať nebude ešte Lewicki a ani Haksabanovic.

Hostia si pripísali na svoje konto parádny úspech, keď v máji dokázali triumfovať vo finále Konferenčnej ligy s Fiorentinou (1:0p). Automaticky si tak zahrajú v ďalšej sezóne Európskej ligy a bola to jediná cesta, lebo v ligovej tabuľke skončili až na 3. mieste. Do hlavnej fázy nevstúpili najlepšie a v Lyone (0:2) si pripísali hneď prehru, keď 5 dní predtým prvýkrát prehrali aj v gréckej lige na trávniku Arisu (1:2). Rýchlo sa však otriasli a doma porazili portugalskú Bragu (3:0) rozdielom triedy. O tri dni na to stratili ďalšie ligové body na pôde Panathinaikosu (0:0) a posledný víkend dokonca aj doma s Levadiakosom (2:2), napriek rýchlemu dvojgólovému náskoku. Citeľným oslabením je zranenie Williana.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli presne pred 10-mi rokmi v Lige majstrov a v oboch dueloch sa presadili domáce tímy. Stávkujúcim radíme vsadiť na favorizovaný Olympiakos, že vyhrá aspoň jeden polčas, prípadne na 1. gól minúta 1-27. Svoje šance môžete hľadať aj v kombináciách v Betbuilderi.