1000

FC Sevilla - Girona

01.09.2024 19:00

Vlaňajšia „šťuka“ španielskej La Ligy Girona neodštartovala novú sezónu najlepšie, ale v týždni predviedla svoju silu a bude to chcieť zopakoval aj na trávniku FC Sevilla.

Domáci druhú sezónu za sebou úplne sklamali a príliš dobre nevstúpili ani do nového ročníka. Pod taktovkou trénera Pimientu, ktorý úspešne viedol vlani Las Palmas utŕžili v generálke pred 1. ligovým kolom debakel s Liverpoolom (1:4) a tak úvodná remíza práve na pôde Las Palmas (2:2) nebola úplne na zahodenie. O týždeň neskôr však prehrali doma s Villarrealom (1:2), keď o bod prišli v 95. minúte. Do tretice priviezli bod z Mallorcy (0:0) a najmä v 1. polčase boli jasne lepším tímom. V závere však horelo pred ich bránou a doplatil na to vylúčením Saul Niguez (Atl.Madrid), no do zostavy by sa mal vrátiť Ocampos .

Hostia to po úžasnej vlaňajšej sezóne nebudú mať vôbec jednoduché a po dvoch prehrách v príprave s Newcastle (0:4) aj Bournemouthom (2:3) zahájili nový ročník remízou na pôde Betisu (1:1). Aj druhý zápas hrali vonku a s Atl.Madrid (0:3) dostali riadnu príučku. Do tretice privítali doma Osasunu (4:0) a predviedli sa v podstatne lepšom svetle. Svoje prvé góly strelili dve nové posily v ofenzíve Gil (Tottenham) aj Abel Ruiz (Braga) a to sú dobré signály. Zranil sa však Herrera a to bude citeľné oslabenie.

V oboch vlaňajších vzájomných zápasoch sa tešila Girona a vyhrala už piaty krát za sebou. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +2,5, prípadne že Sevilla vyhrá aspoň 1 polčas. Nájsť si môžete aj výhernú kombináciu v obľúbenom Betbuilderi