1000

Elfsborg - AS Roma

03.10.2024 21:00

Futbalisti švédskeho Elfsborgu sa trochu prekvapujúco prebojovali do skupinovej fázy Európskej ligy a o prvý bod sa pokúsia proti talianskemu favoritovi AS Roma.

Domáci patria medzi švédsku ligovú špičku, aj keď posledný titul oslavovali pred 12-mi rokmi. V aktuálnom ročníku z toho opäť nič nebude, ale aspoň do TOP 3 to budú chcieť dotiahnuť. Strácajú iba 4 body a práve tie stratili v posledných dvoch vystúpeniach na vlastnom trávniku po dvoch remízach s Norrköpingom (2:2) aj Hammarby (0:0). Užívajú si to však v Európskej lige, kde prešli cez Š.Tiraspol (1:0v, 2:0d), Rijeku (1:1v, 2:0d) a Molde (1:0v, 0:1d) po penaltovom rozstrele. V 1. zápase skupinovej fázy prehrali v Alkmaare (2:3), ale favorita poriadne potrápili. V závere videl červenú kartu Holmen a to bude jediná absencia.

Hostia nemuseli hrať žiadnu kvalifikáciu EL, ale v príprave im to príliš nešlo a v prvých štyroch kolách Serie A sa netešili ani z jediného víťazstva. K trom remízam si pripísali domácu prehru s Empoli a svojich divákov potešili až v 5. kole jasným triumfom s Udinese (3:0). O 4 dni neskôr sa predstavili doma v 1. kole skupinovej fázy Európskej ligy proti Bilbau (1:1) a o víťazstvo prišli 5 minút pred koncom. Obrat sa im podaril v nedeľu v lige s Veneziou (2:1), no od spokojnosti majú veľmi ďaleko. Navyše viacero hráčov vrátane Dybalu s kapitánom Pellegrinim bude oddychovať. Naopak premiéru by mohol zažiť Hummels.

V prvom vzájomnom zápase je favoritom rímske AS, ale Elfsborg iste nebude odovzdaným súperom. Stávkujúcim radíme vsadiť na 1.polčas/zápas 10/02, prípadne skúste šťastie ľubovoľnými kombináciami v Betbuilderi.