1.01
1000

Dyn.Kyjev - Rangers FC

06.08.2024 20:00

Ukrajinský vicemajster Dynamo Kyjev deklasoval v prvom súboji kvalifikácie Ligy majstrov Part.Beograd a zopakovať si to bude chcieť v Lubline aj so škótskym Rangers.

Kyjevčania druhýkrát za sebou nezískali majstrovský titul, ale tentoraz skončili aspoň druhí a majú tak šancu v kvalifikácii Ligy majstrov. V nej už absolvovali jedno kolo so srbským Part.Beograd (6:2d, 3:0v) a nasúkali mu až 9 gólov. Na svojom prechodnom pôsobisku v poľskom Lubline pritom inkasovali ako prví, ale ešte pred prestávkou tromi gólmi otočili skóre vo svoj prospech. Prekvapila najmä ich prejav na začiatku sezóny, veď predtým hrali iba prípravné zápasy. Trúfať si budú opäť.

Hostia ani v tretej sezóne za sebou nestačili na mestského rivala Celtic a okrem titulu mu „odovzdali“ aj Škótsky pohár. Na jar si zahrali osemfinále Európskej ligy, ale po nádejnom 1. zápase na trávniku Benficy (2:2v, 0:1d) prehrali v domácom prostredí 0:1 a vypadli. V príprave sa im absolútne nedarilo, trikrát za sebou ťahali za kratší koniec a najmä s Birminghamom (1:2) to bol prepadák. Náladu si vylepšili aspoň remízou s Un.Berlin (4:4), ale cez víkend odštartovali novú ligovú sezónu iba bezgólovou remízou na trávniku Heartsu. V strede obrany by už mohla nastúpiť nová posila Propper a aj Černý by mal začať od úvodu.

Vo vzájomných zápasoch nemali na seba šťastie a tak v ich premiére je favoritom ukrajinský tím. Stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku, prípadne že Dyn.Kyjev vyhrá aspoň 1 polčas. Skúsiť to môžete aj kombináciami v Betbuilderi.