1000

Írsko - Grécko

10.09.2024 20:45

Futbalisti Grécka prežívali veľké sklamanie pre neúčasť na EURO 2024 a o to viac potrebovali úspešný vstup do Ligy národov, ktorý budú chcieť zdupľovať v Írsku.

Domáci po veľmi slabých výsledkoch zmenili pred štartom novej edície Ligy národov trénera a na lavičku zasadol Hallgrimsson. Jeho zverenci dokázali v minuloročnej kvalifikácii poraziť iba dvakrát Gibraltar (3:0d, 4:0v) a v tomto roku sa zo štyroch prípravných duelov tešili iba raz proti Maďarsku (2:1), ktorému strelili jediné góly. V sobotu privítali na úvod Ligy národov najväčšieho favorita skupiny Anglicko a za 26 minút prehrávali dvojgólovým rozdielom. Na favorita nestačili a zo šiestich streleckých pokusov letel iba jediný na bránu. Navyše sa zranil kapitán Coleman a to je ďalšia citeľná strata.

Hostia predvlani vyhrali skupinu Ligy národov a postúpili do druhej výkonnostnej skupiny. Aj v nej začali víťazne a odnieslo si to Fínsko (3:0), ktorému nedali najmenšiu šancu. Brankár Vlachodimos navyše nečelil ani jedinej strele a obrana pracovala na 100%. Úspech potrebujú ako soľ, veď v marci hrali baráž o účasť na EURO 2024 a po jednoznačnom triumfe s Kazachstanom (5:0) ich úplne nečakane zastavilo Gruzínsku (0:0p) po penaltovom rozstrele. Podobne ako ich súper majú od jesene nového trénera Jovanoviča a ten pripravil v zostave množstvo prekvapení.

Vo vzájomných zápasoch sa strelilo Írsko jediný gól z piatich súbojov a uhralo jediný bo pri bezgólovej remíze pred 22-mi rokmi v príprave. Vo vlaňajšej kvalifikácii vyhrali Gréci doma 2:1 a vonku 2:0. Stávkujúcim radíme vsadiť na Grécko že vyhrá aspoň 1 polčas, prípadne že vyhrá aj zápas. Skúsiť to môžete samozrejme aj kombináciou v obľúbenom Betbuilderi.