1.01
1000

Brest - Sturm Graz

19.09.2024 21:00

Futbalisti Brestu boli vlani tretí najúspešnejší vo francúzskej lige a svoju historickú premiérovú účasť v Lige majstrov odštartujú na štadióne v Guingampe so Sturmom Graz.

Domáci si 2 mesiace užívali parádny vlaňajší úspech, ale rýchlo prišlo aj vytriezvenie. V príprave neprehrali z piatich duelov iba pri dvoch remízach a v prvých dvoch ligových kolách neuhrali ani bod. V podobnom trende pokračovali aj v úvode novej sezóny, keď utŕžili doma debakel s Marseille (1:5) a s prázdnymi rukami sa vrátili aj s Lens (0:2). Do tretice dokázali poraziť aspoň nováčika zo St.Etienne (4:0), ale po reprezentačnej prestávke prehrali na trávniku favorizovaného Paris SG (1:3) a pozitívom tak je iba návrat stredného obranca Le Cadinal. Lees Melou však zostáva mimo hry.

Hostia si už skupinovú ligu majstrov zahrali, ale naposledy to bolo pred 24-mi rokmi. Odvtedy sa 5-krát pokúšali uspieť v kvalifikácii, ale takmer vždy hneď vypadli. Vlani nečakane dokázali prerušiť majstrovskú hegemóniu Salzburgu a napriek úvodnej tohtoročnej prehry na trávniku Rapidu (0:1) je ich forma výborná. Naštartovala ich remíza v prípravnom súboji s Paris SG (2:2), po ktorej vyhrali všetky štyri ligové súboje  a pridali k tomu aj víťazstvo v Rakúskom pohári v Riede (3:1). Takmer tri týždne nehrali súťažný zápas a to môže byť veľká nevýhoda.

Vo vzájomných zápasoch sa ešte nestretli a v úvode to môže byť opatrnejšie. Stávkujúcim radíme vsadiť na 1. gól minúta 28+, prípadne na jednotku. Šťastie si môžete nájsť aj v kombináciách v Betbuilderi.