1.01
1000

Arsenal - Š.Doneck

22.10.2024 21:00

Arsenal po prvej prehre v sezóne bude chcieť na konto ďalšie tri body v Lige majstrov a proti Šachťaru, ktorý zatiaľ neskóroval budú jeho šance pomerne vysoké.

Gunners si po štyroch výhrach v rade vylámali zuby na ihrisku Bournemouth (0:2), kde opäť nedohrali v plnej sile, keď už v 30. minúte dostal červenú kartu Saliba a už tretíkrát prišiel oslabený Arsenal o body po góloch v druhom polčase. Zatiaľ tak platí, že pokiaľ „kanonieri“ dohrali ligový zápas v plnom počte, tak bodovali naplno. V úvodných dvoch zápasoch Ligy majstrov Arsenal neinkasoval, keď po vydretej remíze 0:0 v Bergame, dokázal doma zdolať PSG 2:0 a plný bodový zápis sa od neho očakáva aj tentokrát. V jeho prospech hrá aj jeho domáca bilancia, ktorá je v tejto sezóne 5-1-0 a celkovo na vlastnom štadióne neprehral už deväťkrát v rade (8-1-0) a rovnakú bilanciu má na Emirates Stadium aj v základnej časti Ligy majstrov. Do duelu so Šachťarom nezasiahnu Odegaard, Tierney, ani Tomiyasu a nejasno je okolo Saku s Timberom.

Šachťar je pravidelným účastníkom hlavnej fázy Ligy majstrov, ale do vyraďovačky nepostúpil už sedem rokov. Rozpačito navyše začal aj domácu súťaže, v ktorej sa postupne rozbieha, ale aktuálne je až na štvrtom mieste. V lige však päťkrát po sebe neprehral (4-1-0) a dá sa očakávať, že by nemal chýbať v boji o titul, ktorý môže získať tretíkrát v rade. V Lige majstrov má zatiaľ na konte jeden bod, ale zatiaľ nedokázal skórovať, keď najprv hral bez gólov v Bologni a následne podľahol 0:3 ďalšiemu talianskemu klubu z Bergama. Proti Arsenalu by však mal chýbať iba brankár Puzankov.

Na „kanonierov“ čaká veľmi náročné obdobie, keď po tomto súboji na nich už v lige čaká Liverpool a následne nahustený program a tak si zaváhanie so Šachťarom nemôžu dovoliť. Hostia by na Emirates Stadium nemali mať nárok na body a v hre je aj víťazstvo domáceho tímu s čistým kontom.

- Víťazný rozdiel - Arsenal vyhrá o 2+ (zápas)
 - Rohové kopy tímu – Arsenal viac ako 6,5 (zápas)