1.01
1000

Washington - NY Rangers 3.z.

27.04.2024 01:07

Najúspešnejší tím základnej časti NY Rangers vyhral obidva domáce zápasy a séria sa presúva do hlavného mesta. Washington potrebuje víťazstvo, aby niečo ešte zdramatizoval.

„Caps“ napriek vyčerpávajúcemu záveru základnej časti neodohrali proti jasnému favoritovi zlé zápasy. V tom úvodnom ich však odrovnal začiatok 2. tretiny a tri zlepené góly v sieti Lindgrena. Za súperom však výrazne zaostávali aj strelecky (21:31) a najmä v záverečnej tretine, keď sa čakal ich nápor, neprišlo nič. O dva dni neskôr sa im podaril vcelku rýchly gól, ale ich vedenie netrvalo ani 3 minúty a navyše inkasovali v prvom oslabení.  Aj tretí gól dostali v oslabení a štvrtý dokonca pri vlastnej presilovke. Tentoraz sa vyrovnali favoritovi aj strelecky (25:27) a odmenou im bol gól v presilovke, no na vyrovnanie už nedosiahli. Tretia prehra by už bola pravdepodobne rozhodujúcou. K trom zraneným obrancom pribudol aj štvrtý Iorio a otáznik visí aj nad Milanom.

„Jazdci“ zatiaľ plnia do bodky úlohu papierového favorita a po dvoch domácich víťazstvách si idú aspoň pre jedno do Washingtonu (4:1, 4:3). V oboch dueloch kontrolovali dianie na ľade  a vždy zabrali aj gólovo v pravý čas. Všetkých osem gólov dali iní hráči a v druhom súboji už ukázali svoju silu aj v presilových hrách. Z prvých dvoch formácii zostal bez streleného gólu iba Lafreniére, ale pripísal si pre zmenu 3 asistencie. V základnej časti sa im darilo aj vonku a v plnej sile pôjde za tretím triumfom.

Vo vzájomných zápasoch sa v tomto ročníku vždy presadili domáce mužstvá a NY Rangers túto sériu predĺžili aj v dvoch dueloch v play-off. Podarí sa to aj Washingtonu ? Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne počet gólov +5,5. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.

- Počet gólov - viac ako 4,5 (zápas do rozh.)
 - Dá gól - Lafreniére dá gól (zápas do rozh.)