1.01
1000

Udinese - Napoli

06.05.2024 20:45

V pondelkovom večernom zápase 35. kola Serie A pricestuje neúspešný obhajca titulu Napoli na trávnik Udinese, ktorému sa poriadne skomplikoval boj o záchranu.

Domáci futbalisti sú v tomto ročníku jednoznačnými remízovými kráľmi, veď z 34-och ligových duelov uhrali presnú polovicu nerozhodných výsledkov (17). Remizovať sa im podarilo aj v predchádzajúcom kole nečakane na trávniku Bologne (4.) 1:1, ale z posledných šiestich kôl to bol iba druhý bod po ďalšej remíze v Sassuole (19.) 1:1. Okrem toho iba prehrávali a na vlastnom trávniku sa im to stalo vo všetkých troch dueloch. So silnými tímami s veľkou dávkou smoly, keď rozhodujúce góly inkasovali s Interom Milano (1.) 1:2 aj AS Roma (5.) 1:2 v 95. minúte. Na záchranu strácajú tri body a víťazstvo potrebujú ako soľ. Horšie že im chýba množstvo zranených na čele s Thauvinom či Lovričom a k tomu sa vykartovali Perez s Payerom.

Hosťom sa ani s príchodom trénera Calzonu nezačalo nijako výnimočne dariť. Okrem vypadnutia z Ligy majstrov s Barcelonou (1:1d, 1:3v) dokázali v posledných siedmich ligových vystúpeniach vyhrať iba raz v Monze (11.) 4:2. Na zahodenie iste nebola remíza na pôde Interu Milano (1.) 1:1 či pred týždňom doma s AS Roma (5.) 2:2. Podstatne horšie to bolo pri domácom debakli s Atalantou (6.) 0:3, ale aj zakopnutie v poslednom vystúpení vonku s Empoli (17.) 0:1. Jediným absentérom je zranený Zielinski.

V posledných ôsmich vzájomných zápasoch nezvíťazilo Napoli iba raz a to takmer presne pred rokom pri remíze na trávniku Udinese (1:1). Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne na 1.gól minúta 28+. Skúsiť to môžete aj kombináciami v Betbuilderi.