1.01
1000

Slovensko - USA

07.05.2024 18:00

Slovenskú hokejovú reprezentáciu čaká pred odjazdom na MS posledný test. V Bratislave privíta výber USA a ten bude viac ako náročným súperom.

Naši hokejisti si po dvoch prehrách s Českom (2:4, 1:4) potrebovali napraviť chuť a v súboji s Poľskom (6:1) sa im to aj podarilo. Najmä v 1. tretine to bol výborný výkon a štvorgólový náskok im tak trochu „poškodil“ a našich severných susedov aspoň trochu pustili do hry. Zostava prejde opäť výraznými zmenami a mali by sa predstaviť 4 účastníci finále českej Extraligy a aj tri ďalšie posily zo zámoria vrátane Slafkovského.

Američania ukončili posledné MS bez medaile, keď v záverečných dvoch dueloch prehrali s Nemeckom (3:4p) aj Lotyšskom (3:4p). Odvtedy sa v súťažnom zápase nepredstavili a ako tradične pred štartom svetového šampionátu odohrajú jediný prípravný duel. O ich kvalitách však nemôže byť pochýb a v kádri sú zvučné mená. Slabinou by mohol byť post brankára, ale obranu povedú S. Jones, Vlasic, Werenci či Luke Hughes a v útoku Nelson, Zegras, Tkachuk, Boldy, Hayes a ďalší.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli vo štvrťfinále ZOH 2022 a Slovensko vyhralo po samostatných nájazdoch. Rok predtým na MS však USA jednoznačne vyhralo 6:1. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +5,5, prípadne na dvojtip 10 v 1. tretine.