1.01
1000

Real Sociedad - Real Madrid

26.04.2024 21:00

Piatkový zápas 33. kola španielskej La Ligy sa bude hrať v San Sebastiane. Domáci Real Sociedad v ňom privíta suverénneho lídra tabuľky Real Madrid.

Domácim sa od konca januára absolútne prestalo dariť a v 10-ich súťažných vystúpeniach sa tešili z jediného víťazstva vonku s Mallorcou (15.) 2:1. Práve s ňou vypadli zo Španielskeho pohára a pripravili sa aj o postup z Ligy majstrov po vypadnutí s Paris SG (0:2v, 1:2d). Až potom konečne zabrali a vyhrali trikrát za sebou. Ich rozbiehajúcu sa sériu však nečakane zastavila dokonca na ich trávniku posledná Almeria (20.) 2:2 a spokojní neboli ani s minulotýždňovou deľbou bodov vonku s Getafe (10.) 1:1. V záverečných šiestich dueloch ich čakajú papierovo silní súperi a na vybojovanie účasti v európskych pohároch budú potrebovať každý bod. Vzpruhou budú návrate Zubimendiho aj Zubeldiu po trestoch.

Madridčania musia mať výbornú náladu. V predchádzajúcom týždni totiž vyradili vo štvrťfinále Lige majstrov jeho obhajcu Man.City (3:3d, 1:1v) po penaltovom rozstrele a o štyri dni neskôr triumfovali na vlastnom štadióne s najväčším konkurentom v boji o titul Barcelonou (2.) 3:2. Na čele tabuľky si vytvorili 11-bodový náskok a 6 kôl pred koncom sotva niekto pochybuje o ich zisku ligového titulu. Ďalší duel si zahrajú netradične už v piatok, no v utorok cestujú do Mníchova a je možné že niektoré hviezdy dostanú voľno. Jedným z nich bude určite Bellingham, ktorý navyše bojuje s chorobou.

Vo vzájomných zápasoch Madridčania predvlani dominovali, ale vlani nedokázali vyhrať ani jeden duel. Na jeseň však opäť súpera doma porazili 2:1 a Baskovia im to budú chcieť oplatiť. Stávkujúcim radíme vsadiť na Real Madrid, že vyhrá aspoň 1 polčas, prípadne na remízu po 30-ich minútach. Skúsiť to môžete samozrejme aj kombináciami v obľúbenom Betbuilderi.

- Góly tímu - Real Madrid viac ako 1,5 (zápas)
 - Rohové kopy tímu - Real Sociedad viac ako 4,5 (zápas)