1.01
1000

Winnipeg - Colorado 2.z.

24.04.2024 03:37

Hokejisti Winnipegu vystúpali po priam exkluzívnom závere až na 2. miesto Západnej konferencie a svoju víťaznú sériu predĺžili aj do vyraďovacej časti s Coloradom.

Domáci chytili na konci marca nepríjemnú sériu šiestich porážok za sebou a do ich radov sa začínala vkrádať nervozita s prípadnou neúčasťou vo vyraďovacej časti. Zlom však prišiel s príchodom apríla, v ktorom vyhrali všetkých 8 duelov dlhodobej časti. V poslednom zápase si to rozdali s Vancouverom (4:2) a 2. miesto konferencie a tiež uspeli. Svojich divákov museli urobiť priam šťastnými v prvom vyraďovacom súboji s Coloradom (7:6). Hoci dvakrát prehrávali v 1. tretine, vždy dokázali kontrovať a na začiatku 3. časti sa dostali už do trojgólového vedenia. Nechali sa však až príliš upokojiť a takmer ich to stálo prvé víťazstvo. Jediným chýbajúcim je center Barron a jeho účasť nie je úplne vylúčená.

Hostia si naopak v závere základnej časti svoju bilanciu výrazne pokazili a to ich stálo možno aj víťazstvo minimálne v Západnej konferencii. Z 11-ich vystúpení sa totiž tešili iba štyrikrát a zo štyroch výjazdov priviezli jediné víťazstvo z Minnesoty (5:2). Napriek tomu predviedli v prvom zápase v play-off vo Winnipegu (6:7), že s nimi určite treba počítať. Najmä v závere svojho súpera zvierali a pri troche šťastia sa mohlo aj predlžovať. Na druhej strane aj trochu šťastia mali pri poslednom góle, ale aj to patrí k hokeju. Citeľným oslabením je zranenie Drouina aj obrancu Girarda.

Vo vzájomných zápasov sa stal Winnipeg postrachom svojho súpera. Vlani vyhral tri zo štyroch meraní síl a v tomto ročníku mal vždy jasne navrch. Týždeň pred play-off vyhral v Colorade 7:0 a 7 gólov dal aj na úvod play-off. iba dvakrát. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +5,5, prípadne že Každý tím dá v 3. tretine +0,5 gólu. Výhernú kombináciu si môžete nájsť aj v Betbuilderi.

- Počet gólov - viac ako 6,5 (zápas do rozh.)
 - Dá gól - Makar dá gól (zápas do rozh.)