1.01
1000

Uruguaj - Bolívia

28.06.2024 03:00

Uruguay bude na štadióne MetLife v New Jersey bojovať o postupové víťazstvo proti Bolívii, keďže v prvom zápase naplno bodoval s Panamou (3:1).

La Celeste síce o výhre definitívne rozhodli až v závere zápasu, keď dva góly vsietili v poslednej 5-minútovke, no od začiatku išli za víťazstvom, keď v úvodnej 20-minútovke vyslali na súpera 11 striel! Skvelú formu v azúrovom drese potvrdil liverpoolsky Darwin Núnez, ktorý strelil 9 gólov v posledných 6 reprezentačných zápasoch. Zverenci Marcela Bielsu môžu proti Bolívii nastúpiť právom sebavedomí, keďže svojho súpera naposledy zdolali rozdielom triedy 3:0. Bolívia na úvod potvrdila, že do USA si zabudla zabaliť formu. S domácim USA (0:2) si pripísala už štvrtú prehru v rade. Kým Uruguaj sa radoval z postupu z 8 posledných 9 účastí na šampionáte, La Verde majú bilanciu presne opačnú, keď postúpili iba raz. Svedčí o tom aj hrozivá séria 13tich prehier v skupinovej fáze turnaja v rade. Fanúšikov i trénera potešil stav uruguajského obrancu Ronalda Arauja, ktorý v polčase úvodného zápasu musel striedať. Barcelončan uviedol, že jeho problémy boli spôsobené dehydratáciou a poklesom krvného tlaku. Uruguaj sa s Bolíviou často nemazná, keď jej v posledných 5 vzájomných zápasoch nastrieľal 16 gólov a rozdiel v kvalite sa prejaví aj v USA.