1.01
1000

Slovensko - Kazachstan

01.09.2024 18:00

Slovenskú hokejovú reprezentáciu čaká v nedeľu večer v Bratislave posledná a najťažšia prekážka na ceste za účasťou na olympijskom turnaji 2026 v podobe Kazachstanu.

Naši hokejisti boli pred turnajom jednoznačnými favoritmi a na tom sa nič nezmenilo ani po dvoch prvých vystúpeniach. Na úvod sa im postavilo do cesty nepríjemné Rakúsko (2:1) a po dvoch gólov v polovici zápasu sa zdalo byť rozhodnuté. Osem sekúnd pred druhou prestávkou však inkasovali v dvojnásobnom oslabení a posledná tretina preverila všetkých fyzicky ale aj psychicky. V súboji s Maďarskom (7:3) inkasovali ako prví a až v 2. tretine zlomili odpor súpera. Záver sa zmenil na prestrelku a tréner Ramsay nemohol byť najmä s defenzívou spokojný. Zápas nedohral Nemec, ale ma by byť k dispozícii.

Hostia pred turnajom nenechávali nič na náhodu a zohrali niekoľko prípravných súbojov s ligovými tímami. Dvakrát prehrali s Togliatti (1:7, 1:2), ale to ich nerozhodilo. Na úvod si jednoznačne poradili s Maďarskom (5:2), aj keď ich súper výrazne prestrieľal (18:37). Hrdinom bol brankár Šutov, ktorý je novou posilou bratislavského Slovana a ešte väčšiu zásluhu mal na druhom úspechu s Rakúskom (2:1). Zneškodnil až 45 zo 46-ich striel a aj do tretice sa na neho budú spoliehať.

Vo vzájomných zápasoch mali Slováci jednoznačne navrch na tohtoročných MS a vyhrali 6:2, ale pred rokom naopak nečakane prehrali 3:4 po samostatných nájazdoch. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov Kazachstanu +1,5, prípadne na počet kanadských bodov Sukeľa +0,5.