1.01
1000

Portugalsko - Škótsko

08.09.2024 20:45

Portugalskí futbalisti vôbec nezvládli tri posledné zápasy na EURO 2024 a dokonca nestrelili ani gól. Lepšie vstúpili do Ligy národov a so Škótskom by mali divákov opäť potešiť.

Domáci vstupovali do finálového turnaja EURO 2024 ako jedni z najväčších favoritov a po dvoch víťazstvách mali postup do vyraďovacej časti vo vrecku. Tretí súboj však nečakane prehrali s Gruzínskom (0:2), v osemfinále nedali gól Slovinsku (0:0), ale blamáž odvrátili v penaltovom rozstrele. Ten im naopak nepomohol proti Francúzsku (0:0) a bolo po nádejach. Presne po dvoch mesiacoch vstúpili do Ligy národov a hneď v úvodnom vystúpení si poradili so spolufavoritom Chorvátskom (2:1). Ronaldo strelil neuveriteľný 900. gól kariéry a iste to nebol ešte posledný.

Ostrovania prehrali v poslednej kvalifikácii o EURO 2024 až v šiestom zápase, ale odvtedy dokázali vyhrať jediný súboj v príprave s Gibraltarom (2:0). Na európskom šampionáte začali debaklom s Nemeckom (1:5) a po remíze so Švajčiarskom (1:1) vypadli po ďalšej prehre s Maďarskom (0:1). Do Ligy národov vstúpili domácim prešľapom s Poľskom (2:3), keď už po 1. polčase prehrávali o 2 góly. Podarilo sa im síce vyrovnať, ale v 97. minúte ich schladila penalta súpera. Navyše sa musia zaobísť bez brankárskej jednotky Tierneyho aj Adamsa.

Vo vzájomných zápasoch vyhralo Portugalsko trikrát za sebou a naposledy stretli po dlhom čase pred 6-mi rokmi v príprave (3:1). Stávkujúcim radíme vsadiť na Výsledok zápasu a počet gólov 1/+2,5. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.