1.01
1000

NY Rangers - Washington 2.z.

24.04.2024 01:07

Najúspešnejší tím základnej časti celej NHL NY Rangers vstúpil aj do vyraďovacej časti proti Washingtonu víťazne a v druhom zápase by sa to malo zopakovať.

„Jazdci“ si v závere dlhodobej časti pripísali dve víťazstvá za sebou a získali cennú Prezidentskú trofej pre najúspešnejší tím súťaže. Prispeli k tomu domáce triumfy v mestskom derby NY Islanders (3:2p) aj s Ottawou (4:0). Zaplnená hala tak očakávala úspech aj na úvod play-off s Washingtonom (4:1) a ten sa dostavil. Prvá tretina však bola vcelku vyrovnaná, no Laviolettova družina udrela na začiatku druhej časti. Skóre otvoril nováčik Rempe a v priebehu dvoch minút skórovali Panarin aj ďalší člen 4. formácie Vesey. Bodku dal v závere Kreider.

Hostia museli bojovať o účasť vo vyraďovacej časti do posledných sekúnd záverečného súboja vo Philadelphii (2:1), ktorá im k postupu aj trochu pomohla odvolaním brankára za vyrovnaného stavu 1:1. Po troch voľných dňoch ich čakal papierovo najsilnejší súper a na ľade to bolo cítiť. Elitný útok s Ovečkinom sa nedostal ani k jednej strele a nazbieral iba mínusové body. V strelách na bránu zaostali aj celkovo (21:31) a keď sa čakal veľký nápor v poslednej tretine, súper ich k ničomu nepustil. Jediným svetlým bodom bol prvý gól Fehérváryho v play-off v kariére.

Vo vzájomných zápasoch sa v tomto ročníku vždy presadili domáce mužstvá a v posledných troch sezónach neuspel NY Rangers doma iba raz predvlani. Túto bilanciu podporil aj nedeľný otvárací duel play-off a stávkujúcim radíme vsadiť Výsledok zápasu a počet gólov 1/+4,5. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.

- Výsledok - NY Rangers vyhrá (zápas do rozh.)
 - Počet gólov - viac ako 4,5 (zápas do rozh.)