1000

Nijmegen - PSV Eindhoven

30.03.2024 16:30

PSV sa môže sústrediť už len na udržanie luxusného náskoku na čele Eredivisie a najbližšie ho čaká súboj s nepríjemným Nijmegenom.

NEC je v tejto sezóne pre favoritov veľmi nepríjemným protivníkom a siaha na dobré umiestnenie v Eredivisie a okrem toho si zahrá aj finále pohára s Feyenoordom. Nijmegen už okrem PSV obral o body zvyšných členov Top 5 a doma má v pláne vytrápiť aj lídra tabuľky, s ktorým však prvý vzájomný duel v tejto sezóne prehral vysoko 0:4. Pred reprezentačnou prestávkou prišli domáci o sériu troch ligových výhier v rade, keď prehrali na ihrisku rozbehnutého Utrechtu 0:1, ale bola to len jeho druhá prehra z ostatných dvanástich duelov. Doma Nijmegen vyhral sedemkrát v rade a z toho až päťkrát v rámci Eredivisie. Proti PSV mu bude chýbať trio Chery, Proper, aj Dost a otázni sú Hansen s de Witom.

PSV v tejto sezóne Eredivisie ešte neprehral (23-3-0) a drží si pomerne luxusný náskok desiatich bodov pred druhým Feyenoordom. Keďže práve úradujúci majster ho ako jediný v rámci domácich súťaží v tejto sezóne zdolal, keď ho vyradil z pohára a v Lige majstrov mu v osemfinále vystavil stopku Dortmund, tak jediným cieľom pre tím z Eindhovenu do konca sezóny je získať majstrovský titul a po šiestich rokoch opäť zasadnúť na domáci trón. Hostia k tomu majú všetky predpoklady, veď okrem Nijmegenu ich z náročných súperov čaká už iba Alkmaar. PSV naposledy vystrieľal výhru 1:0 s Twente gólom v 96. minúte a práve tieto tri body boli veľmi dôležité. Vonku vyhral Eindhoven v lige trikrát v rade a nazbieral pritom skóre 13:2. V sobotu by mu mal chýbať Lang a zrejme aj Saibari.

Nijmegen síce prehral prvý vzájomný duel v tejto sezóne vysoko 0:4 a doma podľahol PSV päťkrát v rade. Ak si však domáci podržali dobrú formu z posledných týždňov, tak majú šancu na dobrý výsledok. Skúsil by som buď handicap +1,5 gólu v ich prospech, alebo stávku nato, že sa strelecky presadia obe mužstvá.

- Dvojitá šanca - Nijmegen alebo remíza (1. polčas)