1.01
1000

Nemecko - Dánsko

29.06.2024 21:00

Európsky šampionát 2024 vstupuje do vyraďovacej fázy a v Signal Iduna Parku v Dortmunde sa predstaví Nemecko v súboji s nepríjemným súperom z Dánska.

Domáci futbalisti si ako prví zabezpečili účasť v osemfinále. V skupine A rozstrieľali na úvod Škótsko (5:1) a šancu nedali ani Maďarsku (2:0). Do tretice hrali proti Švajčiarsku o prvenstvo a po inkasovanom góle v 28. minúte to dlho vyzeralo na porážku. Špekulovalo sa aj o „vyberaní osemfinálového“ súpera resp. vyhnutie sa Španielsku vo štvrťfinále, ale to zmenil gól Füllkruga v nadstavenom čase. Tréner Nagelsmann nasadil vo všetkých troch dueloch rovnakú základnú zostavu, ale z nej vypadol stredný obranca Tah pre karty a pravdepodobne ho nahradí Schlotterbeck.

Severania si v skupinovej fáze turnaja príliš radosti neužili. Všetky tri súboje so Slovinskom (1:1), Anglickom (1:1) aj Srbskom (0:0) remizovali a o ich 2. mieste rozhodlo na úkor Slovinska raritne až lepšia bilancia z kvalifikácie. Najlepšie zahrali proti najväčšiemu favoritovi skupiny Anglicku, s ktorým boli nečakane lepším tímom a mali aj bližšie k víťazstvu. Pred tromi rokmi sa dostali na EURO 2021 až do semifinále, kde vypadli práve s Anglickom až po predĺžení a potrápiť favorita budú chcieť opäť. Nebude pritom vykartovaný Hjulmand.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli na EURO 2012 a Nemecko vyhralo tesne 2:1. Odvtedy sa stretli v dvoch prípravných dueloch a obidva skončili nerozhodne 1:1, naposledy pred tromi rokmi. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov Nemecka +1,5, prípadne na jeho víťazstvo a pomôcť im môže aj o dva dni dlhšie voľno. Skúsiť to môžete aj kombináciou v Betbuilderi.