1000

Lugano - Besiktas

22.08.2024 20:30

Švajčiarske Lugano má postupom do play-off Európskej ligy istotu skupinovej fázy minimálne v Konferenčnej lige, ale lacno svoju kožu nepredá ani istanbulskému Besiktasu.

Domáci sa v tomto ročníku predstavili v kvalifikácii Ligy majstrov, ale hneď dostali nadmieru ťažkého súpera v podobe tureckého Fenerbahce (3:4d, 1:2v). Favorita poriadne potrápili a že futbal vedia hrať potvrdili v 3. kvalifikačnom kole Európskej ligy s Part.Beograd (1:0v, 2:2p d). Po víťazstve vonku si však poriadne zavarili a po prehre 1:2 v normálnom hracom čase rozhodli o postupe až v predĺžení. V lige navyše prvýkrát v sezóne prehrali dokonca na vlastnom trávniku s Luzernom (2:3). Posledný víkend si schuti zastrieľali v národnom pohári v Brühli (7:1) a nevýhodou bude skutočnosť, že hrajú na štadióne v Thune.

Hostia oslavovali ligový titul pred štyrmi rokmi, ale v ďalších troch sa ani nepriblížili. Vlani skončili dokonca až na 6 priečke a od absolútnej nespokojnosti ich zachránil zisk Tureckého pohára. Zásluhou neho si zahrali pred týždňom Superpohár s majstrovským Galatasarayom (5:0) a majstra deklasovali. Obrovské posily v podobe Immobileho (Lazio), Rafu Silvu (Benfica) či Gabriela Bautistu (Atl.Madrid) predviedli svoje kvality aj v prvých dvoch ligových kolách a víťazstvá na pôde Samsunsporu (2:0) či doma s Antalyasporom (4:2) asi ani nikoho neprekvapili. Uspieť budú chcieť aj v Európskej lige.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli už pred rokom v skupinovej fáze Konferenčnej ligy a po nečakanej výhre Lugana vonku 3:2 prišla v odvete ich domáca prehra 0:2. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov Besiktasu +1,5, prípadne že vyhrá aspoň jeden polčas. Skúsiť to môžete aj kombináciami v Betbuilderi.