1000

Lorient - Paris SG

24.04.2024 19:00

Futbalisti Paris SG suverénne kráčajú za ďalším ligovým triumfom a 11-bodový náskok je už úplne dostačujúci.. Do Lorientu však napriek tomu prídu opäť zvíťaziť.

Domácim vôbec nevyšla jesenná časť a po úvodnej prehre v roku 2024 v Lille (4.) 0:3 sa ocitli na úplnom dne tabuľky. Vo februári odštartovala ich výnimočná séria troch víťazstiev za sebou a po nešťastnej prehre doma s Nantes (14.) 0:1 úplne nečakane vyhrali aj v Rennes (7.) 2:1. Posledných 5 vystúpení však prinieslo ďalšiu pohromu a jediný bod na trávniku Monaca (2.) 2:2 bol malým zázrakom. Okrem toho ani raz neskórovali a vrátili sa na predposlednú priečku. Navyše majú množstvo zranených, ku ktorým pribudol aj Boisgard.

Parížania sa na rozdiel od súpera môžu pochváliť výbornou formou. Tá im priniesla možno až aj trochu nečakaný úspech vo štvrťfinálovej odvete Ligy majstrov v Barcelone (4:1), kde vyhrali 4:1 a postúpili. V obmenenej zostave nastúpili aj na nedeľný posledný ligový súboj s Lyonom (8.) 4:1 a už v 1. polčase mu ukázali svoju silu. Pritom oddychoval Mbappé s Dembelém, ktorí by sa mali objaviť opäť v základe podobne ako naposledy potrestaný L. Hernandez s Ugartem.

Vo vzájomných zápasoch síce vyhral vlani favorit v Loriente 2:1, ale dve sezóny predtým sa mu to nepodarilo. Pred rokom doma prehral 1:3 a na jeseň sa v hlavnom meste rozišli bez gólov. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +3, prípadne na dvojku po 1. polčase. Skúsiť to môžete aj kombináciami v Betbuilderi.