1.01
1000

Kolumbia - Kostarika

29.06.2024 00:00

Futbalisti Kolumbie nadviazali aj v úvodnom vystúpení na Cope América 2024 na svoje parádne výkony a vo víťaznom ťažení by ich nemala zastaviť ani Kostarika.

Kolumbijčania pokračujú vo svojej spanilej jazde, keď neprehrali už 24 zápasov na svojom konte majú aktuálne sériu deviatich víťazstiev za sebou. V tomto roku dokázali vyhrať už v Španielsku (1:0), či tesne pred turnajom v USA (5:1). V úvodnom vystúpení narazili na Paraguaj (2:1) a po 1. polčase už vyhrávali 2:0. Súper ich však poriadne preveril, veď s nimi držal krok a v 69. minúte dokonca skórovali. Dráma sa však nekonala a mrzieť ich musia hneď dve zranenia Lucumiho aj strelca víťazného gólu Lermu, ktorého účasť však nie je úplne vylúčená.

Kostaričania získali miestenku na tohtoročnú Copu América v poslednej chvíli, keď v marcovom play-off pokorili Honduras (3:1). Na začiatku júna vystrašili konkurenciu bezgólovou remízou s rozbehnutým Uruguajom a po dvoch povinných víťazstvách v kvalifikácii o MS 2026 vstúpili ďalšou bezgólovou remízou aj do tohto turnaja a opäť s obrovským favoritom Brazíliou (0:0). Dostali sa pritom iba ku dvom streleckým pokusom a jediným na bránu súpera a veľmi im pomohol odvolaný gól po polhodine hry pre ofsajd. Brankár Sequeira sa tak mohol pochváliť 4. čistým kontom za sebou

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli v príprave na jeseň v roku 2018 a Kolumbia vyhrala 3:1. Dva roky predtým však naopak prehrala práve na Cope América (2:3), ale to bol jediný úspech Kostariky v siedmich dueloch. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov Kostariky -0,5, prípadne že nepadne gól v oboch polčasoch. Šťastie môžete skúsiť a kombináciami v Betbuilderi.

- Góly tímu - Kostarika menej ako 0,5 (zápas)
 - Dá gól - James Rodriguez dá gól (zápas)