1.01
1000

Kanada - Chile

30.06.2024 02:00

Posledné zápasy v skupinách na Cope América odštartuje v skupine A priamy súboj o druhú postupovú priečku. Kanade stačí v zápase proti Chile aj nerozhodný výsledok.

Kanaďania vstúpili do turnaja vcelku s nešťastnou prehrou s Argentínou (0:2), aj keď pri ich snahe o vyrovnanie mali niekoľkokrát aj kus šťastia. V druhom zápase boli papierovými favoritmi s Peru (1:0), no na trávniku to tak najmä v 1. dejstve vôbec nevyzeralo. V 1. dejstve doslova „horeli“ a dostali sa k jedinému nepresnému streleckému pokusu. Obraz hry sa zmenil až po hodine hry, kedy začala ich presilovka a tú využili v 74. minúte. Veľmi im nevyhovujú ani vysoké teploty a to môže byť nevýhodou aj do tretice.

Čilskí futbalisti triumfovali na Majstrovstvách Južnej Ameriky dvakrát za sebou (2015, 2016) a o tri roky neskôr prehrali súboj o 3. miesto. Naposledy boli tiež vo štvrťfinále, ale stroskotali na Brazílii (0:1). V tomto roku to však zatiaľ na postup zo skupiny nevyzerá a najmä ich mizerná strelecká úspešnosť je veľkým sklamaním. V prvom súboji s Peru (0:0) síce boli lepším tím, ale z 10-ich striel mierili do priestoru brány iba 2. Proti Argentíne sa zázraky nečakali, ale jediný gól zápasu v 88. minúte ich musel mrzieť. Do tretice potrebujú nielen skórovať, ale konečne vyhrať, v opačnom prípade sa s turnajom rozlúčia.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli iba raz pred 37-mi rokmi a na Panamerických hrách sa zrodila remíza 2:2. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne že Chile vyhrá aspoň 1 polčas. Skúsiť to môžete aj ľubovoľnou kombináciou v Betbuilderi.