1000

Gent - Part.Beograd

28.08.2024 18:00

V Belehrade uspel najtesnejším rozdielom belgický Gent, ktorý v tomto ročníku Konferenčnej ligy ešte neprehral a je tak na dobrej ceste do skupinovej fázy.

Gent odštartoval novú sezónu tromi víťazstvami, po ktorých prišli tri zápasy bez výhry, ale na tie zareagoval ďalšími tromi triumfami. Domácu súťaž nezačal najlepšie (2-0-2), ale naposledy v nej nedal šancu druhému Westerlo (4:1), na ktoré stráca tri body a má zápas k dobru, nakoľko duel 5.kola si odložil. Súboje v KL začal v 2.predkole s faerským Vikingurom (4:1d, 3:0v). V treťom narazil na zdatného dánskeho súpera zo Silkeborgu, s ktorým dvakrát remizoval 2:2. V domácej odvete najprv vyrovnal v tretej nadstavenej minúte vďaka Izraelčanovi Gandelmanovi, ktorý dve minúty pred koncom predĺženia aj rozhodol o postupe. Ten istý hráč bol tiež jediným strelcom stretnutia v Belehrade a z posledných troch duelov má na konte štyri góly. Gent dal v doterajších štyroch domácich vystúpeniach 12 gólov. V predchádzajúcich troch ročníkoch KL to vždy dotiahol na postup zo skupiny, dve sezóny predtým hral zase skupinu Európskej ligy.

Partizan sa v srbskej lige tradične bije o titul s mestským rivalom Crvenou Zvezdou, za ktorou v aktuálnej sezóne zaostáva o tri body, ale odohral o zápas menej a v štyroch stretnutiach ešte neinkasoval. V pohárovej Európe však v piatich ešte nezvíťazil. Začínal totiž v 2.predkole Ligy majstrov, kde hladko vypadol s Dynamom Kyjev (2:6v, 0:3d) a v 3.predkole EL vypadol po predĺžení so švajčiarskym Luganom (1:2d, 2:2p v). Na neúspech to vyzerá aj v play-off KL, keďže v domácom vyrovnanom súboji podľahol Gentu (0:1). Partizan neprenikol do skupiny KL ani vlani, keď rovnako v play-off vypadol hladko s Nordsjaellandom, v dvojzápase 0:6.

Domáci sú na víťaznej vlne a pochváliť sa môžu aj šiestimi výhrami z ostatných siedmich domácich duelov v KL. Partizan sa zase v novom ročníku európskych pohárov trápi, čaká na prvú výhru, ktorá na pôde skúseného Gentu zrejme nepríde. V odvete musí hrať odvážne, čo domáci pri svojej streleckej forme, môžu využiť na pohodlné postráženie už šiesteho postupu do skupinovej fázy európskych pohárov v rade. Výsledok zápasu a počet gólov v zápase Gent/+1,5