1000

Francúzsko - Belgicko

09.09.2024 20:45

Šláger pondelkového programu Ligy národov sa bude hrať vo Francúzsku, ktoré v piatok nečakane zakoplo a proti nebezpečným Belgičanom si už zaváhanie nemôže dovoliť.

Domáci to na nedávnom EURO 2024 dotiahli do semifinále, ale v ňom nestačili na neskorších majstrov Španielov (1:2) a ani šiestykrát za sebou titul nezískali. Po necelých dvoch mesiacoch očakávali ich fanúšikovia úspešný vstup do Ligy národov, no ani ten sa vôbec nevydaril. Síce dali historicky najrýchlejší gól, keď sa už v 13. sekunde presadil Barcola a mali aj ďalšie šance, góly však dávali už iba Taliani (1:3). V 2. polčase sa navyše dostali už iba ku štyrom streleckým pokusom a ani jednému presnému a tak vyhrať ani nemohli. Pri reparáte bude v zostave určite viacero zmien.

„Červení diabli“ klesli v rebríčku FIFA na 6. priečku a zásluhu na tom má aj EURO 2024. Už v skupine mali problém s postupom najmä po úvodnej prehre so Slovenskom (0:1). Nakoniec síce postúpili, ale hneď stroskotali v osemfinále práve na Francúzsku (0:1). Na rozdiel od súpera však zvládli vstup do Ligy národov a doma bez problémov porazili Izrael (3:1). Parádne im vyšiel začiatok 2. polčasu, keď súperovi odskočili na dvojgólový rozdiel a to ešte Openda nepremenil pokutový kop. Opäť im bude chýbať brankár Courtois, najlepší strelec Lukaku a zranený Trossard.

V troch posledných vzájomných zápasoch sa vždy tešili Francúzi a vždy to bolo len o jediný gól. Na MS 2018 1:0 rovnako ako pred dvomi mesiacmi na EURO 2024 a medzitým v semifinále Ligy národov 2021 3:2. Stávkujúcim radíme vsadiť na jednotku, prípadne že Mbappé dá gól. Skúsiť to môžete samozrejme aj kombináciou v obľúbenom Betbuilderi.