1.01
1000

Flamengo RJ - Bahia BA

13.09.2024 02:45

Na trávniku Flamenga sa rozhodne o poslednom semifinalistovi Brazílskeho pohára a hostia z Bahie sú po domácej prehre v značne nevýhodnej situácii.

Domácim sa v auguste úplne prestalo dariť. V Brazílskom pohári ich síce prehra na trávniku Palmeiras (3.) 0:1 mrzieť nemusela, lebo im stačila na postup, ale okrem toho prehrali v lige na pôde Sao Paula (6.) 0:1 aj s Botafogom (1.) 1:4 a medzitým uhrali doma remízu s Palmeiras (3.) 1:1. Ospravedlnením môže byť účinkovanie v Cope Libertadores, v osemfinále ktorej prešli cez bolívijský Bolivar (2:0d, 0:1v), no v odvete tiež prehrali. O tri dni neskôr konečne vyhrali v lige doma s Bragantinom (11.) 2:1 a zvládli aj prvý štvrfinálový zápas národného pohára na pôde Bahie (7.) 1:0. Pred reprezentačnou prestávkou prehrali ešte na pôde Corinthians (17.) 1:2 a voľno im prišlo viac ako vhod. V tejto sezóne si už nezahrajú až traja hráči zo základu a zranení sú ďalší na čele s Barbosom.

Hostia sa z tradičného boja o zotrvanie medzi elitou prekvapujúco „motajú“ medzi úplne najlepšími. To si ešte v posledných dvoch kolách výrazne pohoršili, keď po domácej remíze s lídrom Botafogom (1.) 0:0 prehrali naposledy na trávniku Bragantina (11.) 1:2 gólom v 95. minúte. Tri dni predtým prehrali aj prvý štvrťfinálový súboj Brazílskeho pohára s Flamengom (4.) 0:1 dokonca na vlastnom štadióne a nepomohla im ani veľká prevaha počas celého zápasu. Jediná strela súpera na bránu znamenala prehru a v odvete to bude o to ťažšie.

Vo vzájomných zápasoch sa Flamengo nepomýlilo už 9-krát za sebou a doma naposledy nevyhralo pred10-mi rokmi pri remíze 1:1. Bahia je však v tomto ročníku podstatne silnejšia a stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0, prípadne počet gólov -2,5. Šťastie môžete skúsiť aj v Betbuilderi