1.01
1000

Edmonton - Los Angeles 2.z.

25.04.2024 04:07

Edmonton vyhral úvodný zápas play-off na vlastnom ľade po prvýkrát od roku 1990 a po víťazstve 7:4 sa v sérii s LA ujal vedenia 1:0.

Kings nepotvrdili kvalitnú obranu, ktorou sa vyznačovali v základnej časti, pričom duel režírovala hlavne prvá lajna Oilers. Edmonton odohral výbornú prvú tretinu, v ktorej si vypracoval dvojgólový náskok, ktorý v prvej polovici prostrednej časti navýšil na štyri góly. Potom však trošku poľavil a dovolil LA trikrát skórovať, ale jeden gól „kráľov“ nebol uznaný. V úvode tretej tretiny však pomohli presilovky, v ktorých sa Edmonton dvakrát presadil a celkovo strelil v početnej výhode až tri góly. Kings síce v závere znížili opäť na dva góly, ale domáci zaklincovali duel gólom do prázdnej bránky.

Domáci kapitán McDavid si ako štvrtý hráč v histórii Oilers pripísal v zápase play-off na svoje konto päť asistencii, z toho tri boli na góly Hymana, ktorý strelil svoj prvý hetrik v bojoch o Stanleyho pohára a štyri prihrávky zaznamenal Bouchard. O zaujímavý počin sa zase postaral Henrique, ktorý vytvoril nový rekord v dĺžka čakania na góly v NHL, keď od jeho posledného zásahu v play-off uplynulo 4 333 dní. Edmonton vyhral s LA aj tretí domáci duel v tejto sezóne a na rozdiel od predchádzajúcich dvoch sérii s týmto súperom v minulej a predminulej sezóne vyhral úvodný duel. Kings okrem výbornej obrany nepotvrdili ani kvalitnú hru v oslabení a aj smerom dopredu to nebolo dostatočne dobré a to aj napriek tomu, že dali štyri góly. Dvakrát im totiž pomohla korčuľa súperovho hráča a v jednom prípade zlomená hokejka Ceciho.

Druhý zápas môže byť diametrálne odlišný, ale ak Edmonton zopakuje výkon z prvého duelu, tak séria sa do LA bude sťahovať za stavu 2:0 v jeho prospech. Zápas 1.