1000

Dinamo Zagreb - Monaco

02.10.2024 21:00

Dinamo po sérii zlých výsledkov vymenilo trénera a verí, že prekonalo krízu, čo sa ukáže v súboji s Monacom, ktoré na úvod pokorilo Barcelonu.

Tréner Jakorovič v minulej sezóne vytiahol Dinamo z krízy, získal s ním double a napokon sa s ním dostal cez Karabach do hlavnej fázy Ligy majstrov. Séria nepresvedčivých výkonov však jeho prácu znegovala a vedenie ho po debakli 2:9 v Mníchove s Bayernom odvolalo. Domáci predtým prehrali aj v lige s Hajdukom a po výprasku v Lige majstrov sa nedokázali otriasť a prehrali 1:4 na ihrisku Slavenu Belupo. Ani víťazný výkon v pohári nebol zrovna presvedčivý a aj preto návrat trénera Bjelicu na lavičku klubu zo Záhrebu veľmi potešil a Dinamo hneď pookrialo, keď v lige zdolalo mestského rivala Lokomotivu presvedčivo 5:1. Teraz pre tento klub prichádzajú tri zápasy v Lige majstrov, ktoré zrejme určia šance Dinama na postup do ďalšej fázy. Nový tréner však rieši stopérsky problém, keď hrať nebudú Mmaee a zrejme ani Theopile. Okrem nich sú mimo hry aj Perič s Perkovičom, čo je pre Dinamo pred dôležitým zápasom veľmi nepríjemné. Dobrou správou je však návrat reprezentanta Petara Sučiča.

Monaco po druhom mieste v minulej sezóne,  trápi v domácej súťaži PSG aj v aktuálnom ročníku Ligue 1, keď je za ním iba o skóre. V tejto sezóne stratili hostia body iba doma s Lens, keď gól na 1:1 inkasovali v 93. minúte z penalty. Zvyšných päť ligových duelov však vyhrali a úspešne vstúpili aj do Ligy majstrov, keď doma zdolali od jedenástej minúty v desiatich hrajúcu Barcelonu 2:1. Aktuálne tak ťahajú sériu štyroch výhier v rade, pričom naposledy zdolali doma neskorým gólom Montpellier 2:1. Vonku v tejto sezóne vyhrali oba zápasy na nulu a favoritom sú aj na Maksimire. K trom bodom im nepomôže trio Coulibaly, Diop a Majecki.

Dinamo síce pod novým trénerom dostalo nový impulz, ale pripraviť sa na takto kvalitného súpera bude náročné a ja očakávam, že prehrou sa skončí aj druhý duel chorvátskeho majstra v Lige majstrov. Zápas 2.