1.01
1000

CZ Jena - Leverkusen

28.08.2024 18:00

V stredu sa uzavrie dohrávkou 1. kolo Nemeckého pohára a jeho posledný víťaz Leverkusen bude v nej na trávniku štvrtoligovej CZ Jena jednoznačným favoritom.

Domác v aktuálnej sezóne kraľujú jednej z divízii 4. ligy, keď vyhrali všetkých 5 doterajších zápasov. V mája triumfovali v Regionálnom pohári, ale v hlavnej súťaži nemeckého pohára im to vôbec nejde. V posledných siedmich účastiach vždy vypadli v 1. kole a potrápili iba FC Köln (1:1) pred tromi rokmi, no neuspeli v penaltovom rozstrele. Vlani dostali príučku od Herthy (0:5) a niečo podobné ich čaká opäť.

Hostia sú nielen obhajcovia ligové titulu, ale v minulej sezóne triumfovali aj v Nemeckom pohári. V príprave sa im príliš nedarilo a dobre to nevyzeralo ani v prvom súťažnom zápase so Stuttgartom (2:2) v nemeckom Superpohári, ale aj v oslabení dokázali v závere vyrovnať a rozhodnúť v penaltovom rozstrele. Cez víkend vstúpili do ligovej súťaže už tradičným spôsobom, keď na trávniku M´gladbachu (3:2) rozhodli gólom v 11. minúte nadstaveného času. Po 1. polčase viedli 2:0, ale zbytočne pustili súpera do hry a pripustili drámu. Tej sa budú chcieť vyhnúť aj keď budú hrať najmä náhradníci a Boniface, Kossounou aj Terrier majú tresty.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli v Nemeckom pohári pred 12-mi rokmi a favorit vyhral 4:0. O dva roky neskôr to bolo opäť o 4 góly (5:1) v príprave a v posledných dvoch sezónach išlo podľa rovnakého scenára. M´gladbach dokázal vonku remizovať, ale doma dvakrát prehral a vždy dostal 3 góly. Stávkujúcim radíme vsadiť na Handicap Leverkusenu -3,5, prípadne na počet gólov v 1.polčase +2.