1.01
1000

Besiktas - Lugano

29.08.2024 20:00

Švajčiarske Lugano musí byť za úvodnú domácu remízu v play-off Európskej ligy viac ako spokojné, ale v tureckej odvete na trávniku Besiktasu zažije „peklo“.

Domáci oslavovali ligový titul pred štyrmi rokmi, ale v ďalších troch sa ani nepriblížili. Vlani skončili dokonca až na 6 priečke a od absolútnej nespokojnosti ich zachránil zisk Tureckého pohára. Zásluhou neho si zahrali Superpohár s majstrovským Galatasarayom (5:0) a poriadne ho deklasovali. Obrovské posily v podobe Immobileho (Lazio), Rafu Silvu (Benfica) či Gabriela Bautistu (Atl.Madrid) predviedli svoje kvality aj v prvých dvoch ligových kolách a víťazstvá na pôde Samsunsporu (2:0) či doma s Antalyasporom (4:2) asi nikoho neprekvapili. V Lugano (3:3) to vyzeralo podobne, ale dvojgólové vedenie nakoniec neudržali a v odvete oddychovať nemôžu.

Hostia sa v tomto ročníku predstavili v kvalifikácii Ligy majstrov, ale hneď dostali nadmieru ťažkého súpera v podobe tiež tureckého súpera Fenerbahce (3:4d, 1:2v). Favorita síce potrápili, no aj tak sa zosunuli do Európskej ligy. V nej vyradili Part.Beograd (1:0v, 2:2p d), ale v domácej odvete si poriadne zavarili a o postupe rozhodli až v predĺžení. Pred týždňom prehrávali v 55. minúte s Besiktasom o dva góly, ale Steffen a vlastenec súpera ich udržali ešte v hre o postup. V Istanbule môžu iba prekvapiť.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli už pred rokom v skupinovej fáze Konferenčnej ligy a po nečakanej výhre Lugana vonku 3:2 prišla v odvete ich domáca prehra 0:2. Do tretice doma remizovali a vonku nesmú prehrať. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +2,5, prípadne že Besiktas dá gól v oboch polčasoch. Skúsiť to môžete aj kombináciami v Betbuilderi.