1.01
1000

Podbrezová – Trnava

17.04.2024 18:00

Len tri dni po vzájomnom ligovom zápase v Podbrezovej sa spartakovci vydajú na Horehronie opäť. Tentoraz ich čaká odveta semifinále Slovenského pohára. V prvom zápase na domácej pôde vyhrali 1:0.

V nedeľnom ligovom zápase sa zrodilo víťazstvo Trnavy 2:0, no obaja tréneri so zostavami experimentovali. Napriek tomu mohol byť Michal Gašparík spokojný, Roman Skuhravý na strane železničiarov vôbec nie. Hneď po stretnutí sa na 50 minút zavrel so svojim tímov do šatne a mali veľmi vážnu debatu. Koučovi domácich sa nepáčil výkon a ani prístup futbalistov.

Pre Podbrezovú, ktorá v tomto roku v lige vyhrala iba jediný zápas, je to nielen zápas sezóny, ale najväčší v histórií klubu. Horehonci vyradili v pohári aj majstrovský Slovan a trúfajú si zaknihovať historický postup do domáceho finále.

Podbrezová počas cesty do semifinále v piatich dueloch zaznamenala až 31 gólov. Najviac zo všetkých tímov.

Ako sme už spomínali, železničiari nemajú dobrú formu. Z posledných ôsmich duelov prehrali až sedem! Je zaujímavé, že koncom novembra, keď tréner Roman Skuhravý predĺžil zmluvu s klubom, mal klub v lige v tejto sezóne bilanciu 8 – 2 – 4. Po podpísaní nového kontraktu má 2-2-9....

Hoci Podbrezová zaznamenala druhý najvyšší počet gólov v našej najvyššej súťaži, v posledných piatich súťažných dueloch trafila iba dvakrát.

Spartak má miernu výhodu v tom, že v polčase dvojzápasu vyhráva. Má však obrovskú motiváciu navyše, môže sa zapísať do histórie slovenského futbalu. Doteraz žiadnemu tímu sa nepodarilo postúpiť trikrát za sebou postúpiť do finále a aj vyhrať Slovenský pohár.

Výprava so spartakovcami napriek zvyklostiam vycestovala na stredné Slovensko už po utorňajšom tréningu.

Spartak pri svojich predchádzajúcich dvoch prvenstvách vždy musel čeliť aj penaltovému rozstrelu. V tomto ročníku sa mu to zatiaľ neprihodilo. V semifinále to však môže prísť a preto sa aj na túto možnosť pripravovali.